Šokk: Paide hävitas liidrite duellis Levadia (1)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Henri Anier.
Henri Anier. Foto: Dmitri Kotjuh

Eesti jalgpalli meistrivõistluste senise hooaja oodatuim duell lahenes ootamatult: Paide Linnameeskond alistas võõrsil FCI Levadia koguni 4:0.

Päikesepaistelisel Sportland Arenal hakkas juhtuma üsna kiiresti. Enne avapoolaja lõppu oli Paide peal juba 4:0, esimesed kaks tabamust läksid Henri Anieri arvele, järgmised sünnipäevalapse Andre Frolovi kontosse. Väravad löödi kena mustriga: 10., 20., 30. ja 40. minutil. Mäng püsis raudkindlalt külaliste ohjes.

Järgmisel kolmveerandtunnil kohtumisse põnevust ei lisandunud, pigem vastupidi. Levadia agoonia süvenes 55. minutil, mil käega vastaste ohtliku rünnakut takistanud Maksim Podholjuzin punase kaardiga platsilt ära saadeti.

Tõsi, Paide võttis teisel poolajal suuresti jala gaasipedaalilt. Koduperemeestel tekkis isegi paremaid momente kui täiskoosseisus mängides, ent sihile siiski ei jõutud. Külalistel oli samuti teatud variante, ent rohkem sihile ei jõutud.

Ühe viigi kõrvale neljanda võidu saanud Paide tõusis liidriks. Hooaja esimese kaotuse teeninud Levadia hoiab teist positsiooni.

Täna peetakse veel üks kohtumine, Nõmme Kalju võõrustab kell 19 Pärnu Vaprust.