Karm avarii F1-etapil: küsisin Bottaselt, kas ta tahtis meid tappa

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
George Russell (vasakul) ja Valtteri Bottas (vormelis) vahetult pärast avariid.
George Russell (vasakul) ja Valtteri Bottas (vormelis) vahetult pärast avariid. Foto: nordphoto GmbH / Bratic via www.imago-images.de/imago images/Nordphoto/Scanpix

Itaalias peetud vormel 1 etapil avarii tõttu võistluse katkestanud Valtteri Bottas (Mercedes) süüdistas juhtunus George Russellit (Williams). 

Piloodid põrkusid väga suurel kiirusel kokku võistluse 31. ringil ning mõlemad katkestasid. Videokordusest on näha, et soomlasest mööduda üritanud 23-aastane Russell kaotas masina üle korraks kontrolli ja tabas seejärel Mercedese vormelit. 

«Nägin teda sirgel lähenemas ja järgmisel hetkel oli ta mu paremal käel. Olukorda videost üle vaadates paistis, et jätsin talle pidevalt piisavalt ruumi. Aga ilmselgelt läks tal masin käest, ta tabas mind ja sellega oligi mäng läbi,» selgitas Bottas Motorsportile.

Vahetult pärast avariid suundus Russell kaheksa aastat vanema kolleegi juurde arveid õiendama. Jutt jäi aga üsna lühikeseks ning lõppes Bottase keskmise sõrme näitamisega.

«Ma ei tea, mida ta kobises, sest ilmselgelt oli tema avariis süüdi. Ma pole selle üle õnnelik, aga mis parata,» lisas Bottas, kelle sõnutsi plaanib ta juhtunut veel Russelliga pikemalt arutada. 

Britt ise arvas sotsiaalmeedias, et tegemist oli õnnetu juhusega. «Enda positsiooni võib kaitsta, aga 330 km/h juures tuleb austada ka kiirust ja hinnata olukorda. Mul on tiimist kahju, nad väärisid täna enamat,» säutsus Russell esialgu Twitteris. 

ESPNile edastas ta aga oluliselt jõulisema sõnumi. «Küsisin temalt (Bottaselt - toim.), kas ta tahtis meid mõlemat tappa... Võitlus käis 9. positsiooni nimel, see koht ei tähenda talle absoluutselt mitte midagi,» arutles noormees. 

«Ta tegi liigutuse, mida kasutatakse esikoha võitluses viimasel ringil. Kummaline, et ta nõnda käitus. Võib-olla mõne teise konkurendi puhul tegutsenuks ta teisiti. Minu arust pani ta mööda.»

Russell viitas sellele, et temast räägitakse tuleva hooaja kontekstis kui Bottase potentsiaalsest asendajast. Soomlast ajas selline mõte naerma. 

«Vabandust, unustasin oma fooliummütsi maha. On see alles teooria,» märkis ta. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles