N, 30.03.2023

Superliiga president vastas põletavatele küsimustele: alustame juba sel aastal

Siim Kaasik
, reporter
Superliiga president vastas põletavatele küsimustele: alustame juba sel aastal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Madridi Reali mängumehed rõõmustamas.
Madridi Reali mängumehed rõõmustamas. Foto: imago images/Gribaudi/ImagePhoto/Scanpix

Jalgpalli Euroopa Superliiga presidendiks valitud Florentino Perez andis Hispaania telekanalile El Chiringuito intervjuu, kus vastas mitmele põletavale küsimusele.

Superliigaga liitumiseks on nõusoleku andnud 12 klubi: Manchester United, Liverpool, Londoni Chelsea, Londoni Arsenal, Tottenhami Hotspur Manchester City (kõik Inglismaa), Torino Juventus, AC Milan, Milano Inter (kõik Itaalia), Madridi Real, Madridi Atletico ja FC Barcelona (kõik Hispaania).

Kõigil eelnevalt nimetatud klubidel on Superliigas asutajaliikme staatus, mis tähendab, et nad ei saa võistlussarjast välja kukkuda. Superliiga avalduse kohaselt oodatakse asutajaliikmetele veel kolme klubi näol lisa, kokku aga hakkaks liigas mängima 20 meeskonda.

Kas tegu on suletud liigaga?

 • See ei ole suletud liiga, see ei vasta sugugi tõele. Kes iganes võidab õiguse viiele saadaolevale kohale, saab mängida Euroopa parimate meeskondadega. Peame UEFA-ga arutama nende viie koha üle. UEFA on töötanud uue Meistrite liiga formaadiga, kuid ausalt öeldes ei mõista ma seda. Me tahame jalgpalli päästa.
 • UEFA on monopol, kuid see peab olema läbipaistvam. Tahame jalgpalli järgmiseks 20 aastaks päästa, sest praegu on see tõsises ohus. Kui võidad Meistrite liiga, siis saad UEFA-lt 120 – 130 miljonit eurot, kuid Superliigas on võimalik palju rohkem teenida.

Kas Superliigas mängivad jalgpallurid ei tohi rahvuskoondisi esindada?

 • UEFA keelab jalgpalluritel rahvuskoondises mängida? Ärge selle pärast muretsege, seda ei juhtu. Kellelgi ei keelata mängida, sest ta liitub Superliigaga.

Kas klubid visatakse juba sellest hooajast Meistrite ja Euroopa liigast välja?

 • Madridi Reali, Manchester Cityt ja Chelseat ei visata Meistrite liigast ega koduliigast välja. Olen selles 100 protsenti kindel. Võimatu.
Madridi Reali ja Superliiga president ​Florentino Perez.
​
Madridi Reali ja Superliiga president ​Florentino Perez. ​ Foto: RODRIGO JIMENEZ/EPA

Kas PSG ja Müncheni Bayern lükkasid plaani tagasi?

 • PSG-d pole me tänase seisuga kutsunud. Saksamaa klubidega pole me isegi rääkinud. Meil on 12 klubi, aga tahame kasvada 15-klubiliseks. Kui PSG ja Bayern keelduvad, siis see ei mõjuta Superliiga toimumist.
 • 15 asutajaklubi on need, kes pakuvad kõige rohkem meelelahutust. Teistel klubidel, nagu Napoli ja Rooma, tekib võimalus ühel või teisel aastal kaasa lüüa.
 • Superliiga ei ole rikastele, vaid see on jalgpalli päästmiseks. Kui praegune olukord jätkub, on jalgpall 2024. aastaks surnud. See on ainukene võimalus päästmaks suuri, keskmisi ja väikeseid klubisid.

Mis saab Meistrite liigast?

 • Uus Meistrite liiga formaat on absurdne. Mul ei ole Superliigas isiklikke huvisid. Ma ei ole Madridi Reali omanik, sest klubi kuulub liikmetele. Tahan ainult jalgpalli päästa.
 • Barcelona on majanduslikult keerulises olukorras. Laporta (Barcelona president) sai sellest aru ja nõustus uue ideega, nagu kõik ülejäänud maailma suurklubid. Superiiga päästab kogu maailma jalgpalli.

Millal Superliiga algab?

 • Kui saame Superliigaga alustada augustis, siis teeme seda. Anname endast parima, et alustada juba sel aastal. Tahame UEFA ja teiste seotud organisatsioonidega kokkuleppele jõuda. Me ei räägi ainult UEFA ja FIFA-ga.
 • Kui me ei suuda UEFA-ga kokkuleppele jõuda, siis me ei tagane. Kui nad tahavad oma reformiga oodata 2024. aastani, siis oodaku nad pealegi. Meie ei oota, sest me vajame Superliigat.
Märksõnad
Tagasi üles