VIDEO VAR kütab taas kirgi: mängija saadeti platsilt minema, sest ta lõi palli?

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Saatuslik olukord, mis lõppes Fabian Balbuena (vasakul) punase kaardiga.
Saatuslik olukord, mis lõppes Fabian Balbuena (vasakul) punase kaardiga. Foto: Justin Setterfield/PA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas teenis Londoni Chelsea võõral väljakul magusa 1:0 võidu West Hami üle. Kohtumise järel räägitakse aga kõige rohkem võõrustajate kaitsja Fabian Balbuena punasest kaardist.

Mängu lõpuni oli jäänud kümmekond minutit, kui Balbuena maandus pärast palli suunamist putsakorkidega vastase Ben Chilwelli säärele. Olukorda analüüsis pikalt videokohtunik (VAR), kuid otsust ei langetanud. Ekraanilt vaatas toimunu üle ka peakohtunik Chris Kavanagh, kes karistas Paraguay vutimeest punase kaardiga.

Säärane lahendus lõi hoobilt sotsiaalmeedia kihama. Suurem enamik säutsujatest avaldasid otsuse üle sügavat pahameelt. Näiteks kuulus Inglismaa ajakirjanik Piers Morgan postitas: «VAR saatis just mängija platsilt minema palli löömise eest.»

West Hami peatreener David Moyes polnud samuti kriitikaga kitsi. «Otsuse langetas ilmselgelt inimene, kes pole ise kunagi jalgpalli mänginud. See otsus oli prügi,» ütles ta.

Tegemist oli väga tähtsa kohtumisega, sest mõlema võistkonnad heitlevad Meistrite liiga koha eest. Timo Werneri 43. minuti väravast 1:0 võidu teeninud Chelsea hoiab nüüd 58 punktiga neljandat kohta, kolm silma vähem kogunud West Ham on viies.