Saalijalgpalli meistritiitel rändas kolmandat aastat järjest samasse paika

Võidukad Viimsi FC Smsraha mängijad.
Võidukad Viimsi FC Smsraha mängijad. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Laupäeval selgus Coolbet saaliliiga võitja, kui finaalseeriale pani kuldse punkti Viimsi FC Smsraha, kes alistas kolmandat korda Tartu Ravens Futsal Ares Security meeskonna. Viimaseks jäänud kohtumine võideti tulemusega 6:2.

Viimase mängu eel oli Ravens keerulises seisus, sest esimesed kaks kohtumist oldi favoriidi vastu kaotatud. Kuid esmakordselt sai finaalseerias meeskonda aidata kapten Kristjan Paapsi. Viimsi ridades oli tagasi poolfinaalseerias Cosmose vastu vigastada saanud Oleksandr Sorokin.

Tartu meeskond nõelas esimesena, kui Juhan Kondike viis Ravensi 11. minuti alguses juhtima. Vaheajale mindi 1:1 viigiseisul, sest 18. minutil lõi Viimsi eest värava Artur Makarov.

Ravensi mängija Mats Plado teenis 25. minuti keskel teise kollase kaardi ning jättis oma meeskonna ajutiselt vähemusse. Selle kasutas mõnikümmend sekundit hiljem ära Viimsi, kui Sorokin viis FC Smsraha esmakordselt juhtima.

28. minuti lõpus lõi Makarov oma õhtu teise värava ning Viimsi edu kasvas 34. minuti lõpus, kui tabamuse sai kirja Viktor Kravtsov.

Ravens kasutas lendavat väravavahti ning strateegia kandis vilja, sest 17 sekundit pärast Viimsi neljandat tabamust lõi värava Raul Rebane.

Kuid lähemale Ravens oma vastasele ei jõudnud ning viimaste minutitega lõi vastase võrku kaks palli Jevgeni Merkurjev.

Viimsi tuli Eesti meistriks kolmandat aastat järjest. Ravensi jaoks oli tegu meeskonna ajaloo parima tulemusega Eesti meistrivõistlustel. Ühe pronksi kõrvale teeniti oma esimesed hõbemedalid. Pronksmedali võitis tänavu Narva United.