Henri Drell tegi Euroliiga veerandfinalisti vastu hiilgava partii

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Henri Drell palliga.
Henri Drell palliga. Foto: VictoriaLibertas/Facebook

Itaalia korvpalli kõrgliigas kaotas Henri Drelli koduklubi Pesaro koduväljakul väga võitluslikus mängus 81:88 Milano Armanile. Näppude vahele jäi täna 21. sünnipäeva tähistava Eesti koondislase suurepärane esitus.

Koduperemehed alustasid Euroliigas poolfinaali kohta jahtivate külaliste vastu kohtumist väga bravuurikalt, võites avaveerandi 31:14. Nagu karta oli, siis kõvasti tummisema komplekteeritusega Milano sai mängumootori mängu edenedes üha paremini nurruma.

Poolajapausiks vähendasid nad vahe viiele ning otsustavaks neljandikuks oldi juba peal 62:61. Mõne minutiga kasvatati edu kuuele, kuid seegi polnud veel kõik. Kaks ja pool minutit enne lõpuvilet särasid tablool 76:76 viiginumbrid.

Pingelises lõpuheitluses näitasid külmemat närvi siiski külalised. Otsustavaks sai Zach Leday kolmene 47 sekundit enne lõpuvilet, Milano pääses tabamusest kuuega ette.

Põhikoosseisu kuulunud Drell viskas 23 minuti ja 34 sekundiga 16 punkti, tabades sealjuures kõik visked (kahesed 2/2, kolmesed 4/4). Lisaks hankis ääremängija kolm lauapalli ning tema väljakul olles jäi tiim kaheksa silmaga plussi.

Muide, esimest korda võeti Drell pingile alles teise veerandaja alguses. Tõsi, otsustavatel hetkedel peatreener Jasmin Repeša eestlast platsile ei usaldanud.

Võõrustajate poolelt skooris Drellist enam vaid Justin Robinson, kes kogus 20 silma. Üleplatsimeheks kerkis Leday 22 punktiga.

27 mängust 21 võitnud Milano hoiab liidrikohta. Play-off'i kohta jahtiv Pesaro langes 12. reale (10-17).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pärast seitsmeaastast pausi Euroliigas play-off'i jõudnud Milanot lahutab poolfinaalist üks võit. Kolme võiduni peetava seeria võivad nad Müncheni Bayerni vastu ära lõpetada kolmapäeval, Saksamaale sõidetakse 2:0 eduseisust.