Klavani koduklubi alistas Euroopat jahtiva Roma ja pääses väljalangemistsoonist

Cagliari mängijad tähistamas Sardiinia klubi kohtumise kolmandat väravat.
Cagliari mängijad tähistamas Sardiinia klubi kohtumise kolmandat väravat. Foto: Alessandro Tocco/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti jalgpalluri Ragnar Klavani koduklubi sai Itaalia kõrgliigas eile tähtsa võidu, kui AS Roma suudeti alistada 3:2.

Kodus mänginud Cagliari alustas kohtumist hästi ja juba neljandal minutil viis Charalampos Lykogiannis meeskonna 1:0 juhtima. Avapoolaeg lõpetati 1:1 viigiseisuga, sest 27. minutil sahistas võrku Roma pallur Carles Perez.

Teisel poolajal õnnestus Cagliaril taas edu haarata. 57. minutil viis tiimi 2:1 juhtima Razvan Marin ja seitse minutit hiljem suurendas eduseisu Joao Pedro. Romal õnnestus küll tänu Federico Faziole üks tagasi lüüa, kuid sellega külalised eile piirdusid. Klavan vaatas kohtumist pingilt.

Cagliari jaoks oli see äärmiselt oluline võit, sest pikalt oldi väljalangemistsoonis, kuid selle tulemusega tõusti sealt välja. Hetkel hoiab Sardiinia klubi Itaalia kõrgliigas 31 punktiga 17. kohta. Sama palju silmasid on turniiritabelis kirjas ka 16. kohal oleval Torinol ja 18. kohta hoidval Beneventol.

Roma on 55 silmaga liigas seitsmendal kohal.