Russell Westbrook purustas pool sajandit vana NBA rekordi

Russell Westbrook (palliga).
Russell Westbrook (palliga). Foto: Nick Wass/AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA vedas Russell Westbrook Washington Wizardsi 146:143 võidule San Antonio Spursi vastu. Pealinnaklubi äss sai hakkama aprillikuu 12. kolmikduubliga ning purustas NBA legendi Wilt Chamberlaini rekordi.

Washingtoni ja San Antonio kohtumine osutus tasavägiseks ning avapoolaja võitis Spurs kolme punktiga. Edasi kulges võrdsete heitlus ning nii selguski võitja lisaajal, mille võitis 13:10 Wizards.

Kuigi Westbrook kirjutas oma nime taas rekorditeraamatusse, siis võitjate parimana viskas 45 punkti Bradley Beal. Westbrooki arvele kogunes 22 punkti, 14 resultatiivset söötu ja 13 lauapalli. Tegemist oli Westbrooki jaoks hooaja 29. kübaratrikiga ning karjääri jooksul 174. kolmikduubliga. Hooaja edenedes võib ameeriklane purustada ka Oscar Robertsoni rekordi, kes tegi karjääri jooksul 181 kolmikduublit.

New York Knicks läks Phoenix Sunsi vastu jahtima kümnendat võitu järjest. Kõik läkski plaanipäraselt ning kätte võideldi 15 punktiline edumaa, kuid neljanda veerandi alguses sai Phoenix liidriohjad enda kätte. Knicksi poolelt kokku parimana 22 punkti visanud Derrick Rose suutis vahe mängida neljale punktile, kuid siis läks lahti Sunsi ja Chris Pauli viskekontsert.

Paul viskas kogu kohtumise peale «vaid» 20 punkti, kuid viimastel minutitel näitas ta uskumatut visketpäsust ja Suns võttis 118:110 võidu. Sunsi kõige resultatiivsemaks mängijaks kerkis Devin Booker 33 punktiga.