CSKA pääses esimsena Euroliiga finaalturniirile, Barcelona on edasipääsust võidu kaugusel

epa09165850 Adam Hanga (C) of FC Barcelona in action against Kc Rivers (L) of BC Zenit during the Euroleague playoff basketball match between BC Zenit St. Petersburg and FC Barcelona in St. Petersburg, Russia, 28 April 2021.  EPA/ANATOLY MALTSEV
epa09165850 Adam Hanga (C) of FC Barcelona in action against Kc Rivers (L) of BC Zenit during the Euroleague playoff basketball match between BC Zenit St. Petersburg and FC Barcelona in St. Petersburg, Russia, 28 April 2021. EPA/ANATOLY MALTSEV Foto: ANATOLY MALTSEV/EPA

Korvpalli Euroliiga veerandfinaalis alistas põhiturniiri võitja Barcelona 78:70 (16:16, 17:18, 18:21, 19:23) Peterburi Zeniidi ja on nelja meeskonna finaalturniirilt veel vaid võidu kaugusel. Koha poolfinaalis kindlustas tiitlikaitsja Moskva CSKA alistades Fenerbahce.

Peterburis Sibur Arenal enam kui 5000 pealtvaatajaga toimunud kohtumine kulges punktpunktis. Kuigi Barcelona hoidis teisel poolajal väikest õhuvahet ja sai kolmanda veerandi lõpus ka kümne punktiga ette, siis Zeniit ei jätnud jonni.

Otsustavat veerandit alustati Barcelona eduseisus 55:51 ning seitse minutit enne kohumise lõppu jõudis Zenit Kataloonia klubist vaid punkti kaugusele 58:59. Siis tegi Barcelona 11:4 spurdi ja mäng tundus olevat tehtud. Kaks minutit enne normaalajal lõppu mängis Venemaa klubi vahe nelja punktini, kuid lõpuks tuli tunnistada põhiturniiri võitja üleolekut.

Barcelona kõige resultatiivsemaks kerkis 22 punkti visanud Brandon Davies, 16 silma jäi Cory Higginsi arvele. Peterburi parim oli 19 punkti toonud Billy Baron, 14 silma kogus Alex Poythress, kes hankis ka viis lauapalli.

Barcelona juhib kolme võiduni mängitavat seeriat 2:1, neljas mäng peetakse reedel Peterburis.

Moskva CSKA kindlustas esimesena koha finaalturniiril, kui alistas kolmandas mängus 85:68 (24:17, 15:25, 11:27, 18:14) Fenerbahce.

Türgi klubi suutis küll avaveerandi võita 24:17, kuid seejärel murdis Moskva meeskond Fenerbahce võitlusvaimu ja läks omateed. Teise ja kolmanda veerandi võitis Venemaa klubi 12 ja 16 punktiga.

Vägeva mängu tegi CSKA poolel Will Clyburn, kes viskas 34 punkti ja võttis seitse lauapalli. 22 punkti jäi Iffe Lundbergi nimele. Endise koduklubi vastu viskas Fenerbahce poolel parimana 22 punkti Nando de Colo, kes tegi ka viis vaheltlõiget.

Kolmapäeval on kavas veel üks kohtumine. Asetuselt kõige tasavägisemas paaris on poolfinaalikohta noolimas Milano Olimpia, kes on 2:0 juhtimas Müncheni Bayerni vastu.