Saada vihje

Noorenenud Eesti naiskond püüab esiliigasse püsima jääda

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kindel on see, et Eesti eest läheb väljakule Anett Kontaveit, kuid kes teisena üksikmängus üles antakse, polnud eile õhtuks veel selge.
Kindel on see, et Eesti eest läheb väljakule Anett Kontaveit, kuid kes teisena üksikmängus üles antakse, polnud eile õhtuks veel selge. Foto: Raigo Pajula

Kolm aastat tagasi Maailmaliigasse pääsenud Eesti tennisenaiskonnal seisab sel nädalal Föderatsiooni karikasarjas ees raske ülesanne – jääda püsima esiliigasse.


Eesti esireketi Kaia Kanepi kaasalöömisel olnuks see ülesanne kindlasti märgatavalt lihtsam, aga kuna Kanepi mängib esmaspäeval algaval Pariisi turniiril, otsustas ta juba mõnda aega tagasi, et Fed Cupil kaasa ei löö.

Iisraelis Eilatis väliväljakutel peetaval Euroopa-Aafrika tsooni esiliiga turniiril on võistlustules 15 riiki, kes jagatud nelja alagruppi, seejuures on Eesti ainus, kes loositi kolmesesse gruppi, kuhu kuuluvad veel Austria ja Bulgaaria. Esiliigas peetakse kaks üksikmängu ja paarismäng, üldvõiduks on seega vaja kaht võidupunkti.

Iga alagrupi võitjad selgitavad Maailmaliiga üleminekumängudele pääsejad ja alagrupi viimased madalamasse liigasse langejad.

Mängudega tehakse algust juba täna, esimesena läheb Eesti vastamisi Bulgaariaga. Kes aga Eesti eest väljakule lähevad, polnud naiskonna kapten Andrei Luzgin eile pärastlõunaks veel otsustanud. «Lähen hotelli mõtlema, pean alles hommikul selle lõplikult ütlema,» jäi ta salapäraseks.

Samas tõdes Luzgin, et kindlasti läheb platsile koondise esinumber, 16-aastane Anett Kontaveit, kes asub maailma edetabelis 588. real. Seda, kas teiseks üksikmänguks annab ta üles naiskonna kogenuima, kuid samas viimasel ajal mängupraktikata olnud 28-aastase Margit Rüütli, mullu koos Kontaveidiga paarismängus U16 Euroopa meistriks kroonitud 15-aastase Tatjana Vorobjova või paarismängus Vorobjovaga Eesti meistriks tulnud 17-aastase Eva Paalma, ei tahtnud Luzgin öelda. Rüütel on edetabelis 831. kohal, Paalmal ja Vorobjoval WTA tabelikohta pole.

«Ülejäänud tüdrukute võimalused on võrdsed, 33,3 protsenti,» sõnas Luzgin napisõnaliselt. «Igatahes on kõik tüdrukud valmis mängima.»

Bulgaaria esinumber on edetabeli põhjal 50. real paiknev 24-aastane Tsvetana Pironkova ning teine reket 21-aastane Elitsa Kostova, kes asub edetabelis 151. positsioonil. Seni on Eesti ja Bulgaaria vastamisi olnud neljal korral ning mõlemad saanud kaks võitu. Viimati kohtuti 2009. aastal Tallinnas ja siis sai Eesti kindla 3:0 võidu, kuid toona käisid platsil Kanepi ja nüüdseks karjääri lõpetanud Maret Ani.

Homme läheb Eesti vastamisi Austriaga, kelle parimad on paberite järgi veelgi tugevamad – 21-aastane Tamira Paszek on 48. ja 25-aastane Patricia Mayr-Achleitner 96. kohal. Austriaga pole Eesti varem mänginud.
«Ma ei tea, kui keeruline püsima jäämine on, see selgub kohapeal, kuidas mängud lähevad,» ei hakanud Luzgin tulemusi ennustama. «Aga kindlasti on see raske.»

Kuigi arvude poolest on vastased noorest Eesti naiskonnast peajagu üle, sõnas Luzgin, et edetabelikohti pole mõtet üle tähtsustada. «Siis poleks ju üldse pidanud siia tulema, võinuks kodus istuda,» nentis ta. «Arvan, et ega tüdrukud ei taha kaotada, nad lähevad võitlema.»

Tagasi üles