Pärnu võitis võimsa lõpuga Rapla vastu avakohtumise

Edon Maxhuni.
Edon Maxhuni. Foto: Mailiis Ollino

Täna tehti algust Eesti korvpalli meistriliiga poolfinaalidega. Esimeses poolfinaalis suutis Pärnu Sadam koduväljakul võtta 76:69 võidu Rapla Avis/Utilitase üle.

Favoriidina tänasele kohtumisele vastu läinud Pärnu suutis avaveerandil juhtohjad haarata, kuid teisel neljandikul tekkis neil koguni neljaminutiline mõõn, mis andis võimaluse Raplal poolajapausile 30:27 eduseisus minna.

Teine poolaeg kulges väga võitluslikul ning kumbki meeskond ei suutnud otsustavat spurti teha. Kuigi Pärnu hoidis selgelt initsiatiivi, siis normaalaja viimasele viiele minutile mindi vastu Rapla 65:61 juhtimisel. Seejärel lükkas Pärnu Edon Maxhuni ja Robert Valge vedamisel sisse järgmise käigu ja võttis lõpuks magusa 76:69 võidu.

Tänase kohtumise üleplatsimeheks kerkiski lõpus säranud Maxhuni, kelle arvele jäi 21 punkti. Valge toetas teda 19 silmaga. Kaksikduubli sai kirja Mihkel Kirves, kelle arvele kanti 10 punkti ja 11 lauapalli. Rapla skoori eest hoolitsesid Roberts Freimanis, Saimon Sutt ja Brandon Childress, kelle kontosse jäi vastavalt 18, 14 ja 13 silma.

Selle paari teine kohtumine peetakse juba 1. mail Rapla Sadolini Spordihoones.