Jarmo Jagomägi
, Reporter

Eesti korvpalli viimaste aastate valitseja Kalev/Cramo alustas tänavuse hooaja poolfinaalseeriat kodusaalis Rakvere Tarva vastu väga õhukese rivistusega. Vaatamata kuuele puudujale teeniti lisaajal raske 108:100 võit.

Juba paar kuud tagasi oli teada, et mängujuhi Sten Soku hooaeg on jalavigastuse tõttu lõppenud. Lisaks jäid tänasest kohtumisest eemale tagamehed Marcus Keene ja Janis Kaufmanis, äär Janari Jõesaar ning eesliinist Maurice Kemp ja Kregor Hermet.

Valitsev meister läks tänasele kohtumisele kaheksa mängijaga. Neist üks oli akadeemiast põhitiimi edutatud Georg Kask, kel jäi siiski debüüt tegemata.

Vaatamata paljudele puudujatele alustas Kalev/Cramo kohtumist hoogsalt, võites avaveerandaja koguni 32:22. Vaikselt sai aga Tarvas kaitse pidama ning poolajapausiks jõuti kolme silma kaugusele, 46:43.

Järgmised 20 minutit kujunesid korralikuks põnevusetenduseks. Kolmanda veerandaja alguses pääses Tarvas mõne punktiga juhtima, kuid koduperemehed said vastase sabast kinni. Neljandiku lõpuks olid külalised siiski 69:68 peal.

Vaikselt surus Kalev/Cramo oma tahtmist peale. Viimase veerandaja keskapaigas pääseti Rauno Nurgeri vabavisetest 84:77 juhtima ja haarati initsiatiiv. Aga see polnud kõik!

Tarvas jõudis umbes 15 sekundit enne lõpuvilet punkti kaugusele, misjärel tabas Martin Dorbek kahest vabaviskest ühe. Tarva mängujuht Devin Harris tõi palli kiirelt üle ning toimetas korvi - 98:98! Dorbek sai veel oma poolelt proovida, ent tulutult.

Järgnenud lisaaajal panid koduperemehed oma paremuse siiski kindlalt maksma. Kalev/Cramo alustas 8:0 vahespurdiga ning sellest piisas. Tarval kulus esimese ja ainsa korvi viskamiseks 3.40.

Kusjuures 98:100 kaotusseisust eksis Rakvere ääremängija Kaido Saks kahel vabaviskel.

Seitsme mehega mänginud Kalev/Cramo parim oli 26 punkti toonud Chavaughn Lewis. Üle 43 minuti mütanud Martin Dorbek panustas 14 silma ja 10 resultatiivset söötu.

Üleplatsimeheks kerkis 30 punktiga Tarva rünnakuliider Kristaps Gluditis, kes möllas samuti üle 40 minuti. Harris lisas 20 silma ja 9 tulemuslikku söötu.

Poolfinaalid peetakse kolme võiduni. Paari järgmine kohtumine toimub pühapäeval Rakveres. Selles kohtumises peaks tagasi platsil olema Keene ning Tarva poolelt Egert Haller, kes veerandfinaalide eel dopingureeglite rikkumise eest mängukeelu teenis.