Linnamäe seljatas mullu Hyundaiga WRC-debüüdi teinud piloodi

Georg Linnamäe kihutamas mullusel Lõuna-Eesti rallil.
Georg Linnamäe kihutamas mullusel Lõuna-Eesti rallil. Foto: Erakogu

Eesti rallitalent Georg Linnamäe alustas Portugali meistrivõistluste Terras D’Aboboreira etappi kahe korraliku kiiruskatsega.

Eriti hästi sujus Volkswagen Polo GTIga kihutaval 22-aastasel piloodil 13,83 km pikkuse katse esimene läbimine. Linnamäe sai parimana kirja aja 9.09,5.

Lähim jälitaja Ole Christian Veiby (Hyundai i20 R5) jäi 3,1 sekundi kaugusele. Märkimisväärne, sest norralane kihutab R5-autoga juba 2016. aastast saati, Linnamäe sai nõnda võimsa pilliga esimest korda võimaluse mullu.

Lisaks on Veibyl üks start ette näidata Hyundai WRC-masinaga. Debüüdi tegi ta mullu Monza rallil, mis jäi aga avarii tõttu pooleli.

Tõsi, katse teisel läbimisel tegi norralane vigade paranduse. Veiby sõitis parimana välja aja 9.08,5, Linnamäe oli 6,1 sekundit aeglasem.

Kahe katse järel hoiab Veiby liidrikohta. Meie mees kaotab teisel kohal olles 3 sekundit. Kruusateedel peetav võistlus lõppeb homme viie kiiruskatsega.