Barcelona sai Peterburis mehise kolaka, poolfinalist selgub otsustavas lahingus! (1)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Peterburi Zenit (sinises) pani Barcelona korralikult paika.
Peterburi Zenit (sinises) pani Barcelona korralikult paika. Foto: ANATOLY MALTSEV/EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliigas alistas Peterburi Zenit koduväljakul 74:61 Barcelona ning viigistas kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria 2:2 peale.

Kuigi vastamisi on põhiturniiri võitja ja viimane play-off'i pääseja kulgeb seeria väga põnevalt. Kahes esimeses Barcelonas peetud mängus selgus võitja alles viimaste sekunditega. Esimesel puhul jäid napilt peale külalised, teisel puhul lisaaja järel võõrustajad.

Peterburis peetud avakohtumine lõppes küll Barcelona 78:70 võiduga, ent pinget jagus sealgi. Alles neljas lahing möödus üsna pingevabalt ning mõnevõrra üllatuslikult dikteeris kogu matši Zenit.

Esimest korda Euroliiga kohamängudele jõudnud Venemaa klubi võitis avaveerandi 25:13 ja põhimõtteliselt enam tagasi ei vaadanudki. Zenit hoidis kõva kaitse toel pidevalt turvalist edu. Esimesel kolmel neljandikul viskas Barcelona vaid 13, 13 ja 12 silma.

Tänu sellele oli koduperemeestel viimaseks 10 minutiks 58:38 edu, millest kenasti piisas. Barcelona kogus küll viimasel veerandajal 23 punkti, ent huvitavaks kordagi ei läinudki.

Võitjate poolelt viskas Kevin Pangos üleplatsimehena 22 punkti. Lisaks jagas ta 8 resultatiivset söötu. Barcelona parimana tõi Nick Calathes 19 silma. Väljakult kõigil kuuel viskel eksinud Brandon Davies piirdus ühe punktiga.

Final Four'i jõudmise otsustav viies lahing toimub teisipäeval Barcelonas.