Eesti krossinaised lõid Euroopa karikaetapil platsi puhtaks

Vasakult: Krissu Konoplitski, Argo Keerme, Allar Keerme, Riho Keerme, Jane Ilves.
Vasakult: Krissu Konoplitski, Argo Keerme, Allar Keerme, Riho Keerme, Jane Ilves. Foto: Eesti mootorrattaspordi föderatsioon

Leedus, Poola piiri lähistel Kalvarijsas peetud Euroopa karikavõistlused kestvuskrossis kujunesid eestlastele väga edukaks.

Kuna tiitlivõistluste teine ehk viimane etapp Soomes jääb ära, selgitati hooaja parimad ühe võistluse tulemusel, seisab pressiteates. Leedus võtsid mõõtu kuue riigi sportlased.

Umbes 10 kilomeetrisel rajal võitis kohalik mees Nerimantas Jucius (Husqvarna). Teiseks tulnud eestlane Tanel Rauk (Husqvarna) jäi võitjast lõpuks maha üle 2 minuti. Temast omakorda 50 sekundit hiljem lõpetas venelane Dmitri Paršin (Husqvarna).

Teistest eestlastest olid Riho Keerme (KTM) 6., tema vend Argo 7. (Beta) ja Keermete kolmas vend Allar (Kawasaki) 11.

Klasside arvestuses võitis Rauk Openi, kus talle järgnesid Paršin ja leedulane Liutauras Maciulevičius. Jucius oli parim Enduro klassis, edestades kaasmaalasi Džiugas Kazakevičiust ja Rytis Garbačiauskast.

E1-klassi esikolmikusse sõitsid end leedulased Gustas Martinkėnas ja Justas Kazakevičius ning eestlane Riho Keerme.

Naiste arvestuses võtsid aga kaksikvõidu eestlannad Krissu Konoplitski (KTM) ja Jane Ilves (Yamaha). Kolmas oli kohalik neiu Violeta Nedzinskaite.

Neljarattalistel jõudis eestlannadest poodiumile ATV klassis võistelnud Hegri Sutt (Can-Am), olles leedulannade Paulius Ruškys (Can-Am) ja Marius Kvetkauskase (Polaris) järel kolmas.

Peagi algavad kestvuskrossi võistlused ka Eestis. 16. mail lüüakse tsiklid käima Saku-Männiku krossirajal, kus sõidetakse Saku Offroad võistlus, mis on nii Eesti meistri- kui karikavõistluste avaetapiks.