Horvaatia ralli peakorraldaja: piiranguteta oleks kohale tulnud 500 000 fänni

Horvaatia MM-ralli. FOTO: Ronald Gorsic / HM CROPIX/SIPA/Ronald Gorsic / HM CROPIX/SIPA

Horvaatia ralli peakorraldaja Daniel Šaškin ütles, et piiranguteta oleks üle-eelmisel nädalavahetusel peetud võistlust külastanud 500 000 inimest.

22. – 25. aprillil toimunud Horvaatia MM-etapp pidanuks toimuma ilma publikuta, kuid millegipärast oli raja ääres kümneid tuhandeid silmapaare. Šaškin sõnul suudaks Horvaatia ralli kohale meelitada aga oluliselt rohkem pealtvaatajaid.

«Uskuge mind, kui saame fännid raja äärde lasta, tuleks sinna vähemalt pool miljonit inimest. Kusjuures sellepärast tahaksimegi tulevikku silmas pidades teha marsruudis väikese muudatuse,» lausus Šaškin DirtFishile.

«Juba sel aastal liikusid inimesed ühelt katselt teisele. See ei töötaks, kui kohal oleks pool miljonit inimest. See tähendaks suuri liiklusummikuid. Peame marsruuti laiendama. Kui saaksime autod viia 45 kilomeetrit mere poole, saaksime sõita imeilusal rannikul,» jätkas Šaškin.

Küsimusele, kuidas pealtvaatajad keelust hoolimata üldse raja äärde said, vastas Šaškin: «Andsime fännidele selge sõnumi, et püsige kodus ja vaadake rallit telerist. Me ei suutnud neid peatada. Horvaatias on koroonaviirus hall ala. Näiteks ei ole meil maskid kohustuslikud. Koguneda võib, kui grupid ei ole suuremad kui 25-liikmelised.»

Ametlikku pakkumist pole Horvaatiale järgmise aasta MM-etapi korraldamiseks veel tehtud. Samas ütles Šaškin Horvaatia meediale, et nad sõlmisid WRC promootoriga 1+1+1 lepingu ehk lootus järgmisel aastal rallit korraldada on neil olemas.

Tagasi üles
Back