80 minutit vähemuses mänginud Levadia näitas klassi ja püsib Paide kannul

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Levadia (rohelises) püsib Paide kannul.
Levadia (rohelises) püsib Paide kannul. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti jalgpalli meistrivõistluste päeva esimeses mängus alistas FCI Levadia 4:1 Viljandi Tuleviku.

Eesti esindusväljakul, Lilleküla staadioni pärismurul peetud kohtumine algas intrigeerivalt. Levadia jäi juba 11. minutil vähemusse, sest viimase mehena vastase määruste vastu eksides maha võtnud kaitsja Volodõmõr Baienko teenis punase kaardi.

Viljandi aga heast kohast, karistusala lähistelt teenitud trahvilööki ära ei kasutanud. Vaatamata ühe mängija puudumisele pääses Levadia vaid mõned hetked hiljem Frank Liivaku väravast juhtima. 35. minutil duubeldas penaltist eduseisu Zakaria Beglarišvili.

Veidi ärevust tuli mängu teise poolaja alguses, kui Viljandi pallur Martin Allik karistuslöögi meisterlikult ristnurka põrutas. Levadial oli aga üsna kiire vastu olemas. Lõppseisu vormistasid Ernest Agyiri ning Robert Kirsi tabamused 69. ja 75. minutil.

Järjekordse võiduga püsib Levadia (22) kindlalt liidri Paide (23) kannul. Täna peetakse veel kaks kohtumist: Narva Trans (11) võõrustab Tartu Tammekat (8), valitsev meister FC Flora (11) külastab Nõmme Kaljut (12).