Vähemuses Kalju pusis kõvasti, ent Flora võttis jõuga kolm punkti

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Flora mängumehed väravat tähistamas. Pilt on tehtud selle hooaja alguses.
Flora mängumehed väravat tähistamas. Pilt on tehtud selle hooaja alguses. Foto: Sander Ilvest

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel teenis FC Flora raske 2:1 võidu Nõmme Kalju üle.

Sportland Arenal toimuvat kohtumist alustasid paremini Kalju mängijaid, tekitades mitmeid ohtlikke olukordi. Rünnakute lõpetamine jättis aga soovida ning 36. minutil pääses juhtima hoopis kannatlikult tegutsenud Flora. Ilusa rünnaku lõpetas täpse löögiga Henrik Ojamaalt ideaalse söödu saanud Sergei Zenjov.

Teise poolaja alguses suutis valitsev Eesti meister nõmmekate hurraa korralikult maha tõmmata ja kindlalt kontrolli haarata. Kalju ründava poolkaitsja Amir Natkho teine kollane ja ühtlasi punane kaart 73. minutil tegi nende olukorra pealtnäha veelgi hõlpsamaks.

Aga mängu saatus polnud sellega veel otsustatud.

Vaid kolm minutit hiljem tabas Flora pallur Markkus Seppik oma karistusalas palli käega ja Kalju teenis penalti. 11-meetri trahvilöögi realiseeris kindlalt Aleksandr Volkov.

Algas rohesärkide lõpuspurt. Flora tugev surve kandiski lõpuks vilja, Florale päästis kolm punkti Rauno Alliku 85. minuti tabamus.

Veidi varem lõppenud kohtumises alistas Narva Trans koduplatsil 2:1 Tartu Tammeka. Tristan Koskor viis küll külalised juhtima, ent Aleksandr Zakarliuka ja Gleb Pevtsovi teise poolaja tabamused aitasid koduperemehed võidule.