Chelsea pistis Reali kindlalt taskusse ja jõudis pika pausi järel Meistrite liiga finaali

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Chelsea mängijad väravat tähistamas.
Chelsea mängijad väravat tähistamas. Foto: TOBY MELVILLE/Reuters/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas kindlustas teisena finaalipääsu Londoni Chelsea, kes alistas koduväljakul kindlalt 2:0 Madridi Reali.

Kohtumine algas mõlemalt poolt väga ettevaatlikult, esimesed võimaluse moodi olukorrad tekkisid kümmekonna minuti möödudes. Siis hakkas vaikselt initsiatiiv koduperemeeste kätte minema. 28. minutil jõuti ka sihile, ent Timo Werner oli napilt suluseisus.

Veidi pärast seda tekkis ka Realile esimene tõsisem moment, kuid väravavaht Edouard Mendy tõrjus Karim Benzema kauglöögi. Kui ise ei löö, lüüakse sulle klišee pidas sel korral paika. Vaid paar rünnakut hiljem tabas Kai Havertz ilusa kombinatsiooni lõpetuseks latti, kust tagasi põrkunud palli suunas 38. minutil väravasse Werner.

Timo Werneri karjääri üks lihtsamaid väravaid.
Timo Werneri karjääri üks lihtsamaid väravaid. Foto: TOBY MELVILLE/REUTERS

Avapoolaja lõpus jäi Chelsea pigem üritavamaks pooleks, kuid rünnakute lõpetamine jättis veidi soovida. Realil reaalseid väravamomente rohkem ei tekkinud.

Pikalt pausilt naasid võõrustajad väga isukalt, tekitades ridamisi häid momente. Viimistlemine oli taas nigel. Kord lendas pall latti, siis ei suudetud väravavahiga silmitsi seistes puurilukust mänguvahendit mööda toimetada.

Pärast tunni möödumist elavnes ka Real, kes vajas minimaalselt kaht väravat. Teatud surve saidki külalised peale, ent vastaste kaitsemüüri ja Mendyt ei õnnestunud kuidagi üle mängida. Chelseal tekkis kontrarünnakutest mitu head momenti, ent väravavaht Thibaut Courtois hoidis Hispaania suurklubi veel elus.

Thibaut Courtois (oranžis) päästis Reali mitmel puhul.
Thibaut Courtois (oranžis) päästis Reali mitmel puhul. Foto: NEIL HALL/EPA

Väikesest ärevusest enamat ei suutnudki Real aga mängu tuua. Hiilgavalt kaitses tegutsenud koduperemehed panid vastaste käigud kindlalt kinni. Ideaalsest partiist lahutas Chelseat vaid rünnakute lõpetamine, sest nad võinuks teise ja miks mitte ka kolmanda-neljanda tabamusega mängust juba oluliselt varem õhu välja lasta.

Lõpuks see siiski õnnestus. Järjekordse ülekaalu vastaste kastis kasutas Chelsea ära 85. minutil, kannatliku rünnaku lõpetas Christian Pulišici söödust Mason Mount. Koduperemehed võitsid matši 2:0 ning olid kahe mängu kokkuvõttes paremad 4:1.

Mason Mount lõi Reali kirstu viimase naela.
Mason Mount lõi Reali kirstu viimase naela. Foto: TOBY MELVILLE/REUTERS

29. mail Istanbulis peetavas finaalis kohtub üheksa aastase pausi järel (siis võideti ka seni ainust tiitel) nõnda kaugele jõudnud Chelsea koduse rivaali, esikohamatši debütandi Manchester City'ga.