Ott Tänak pikendas Hyundaiga lepingut
Neuville jätkab samuti Hyundais

Ott Tänak. FOTO: Dppi/Bastien Roux/ZUMAPRESS.com

Ott Tänak jätkab karjääri Hyundai rallimeeskonnas ka uuel hübriidajastul. Täpset lepingu pikkust eestlane ei avaldanud, ent Hyundai sõnul sõlmisid nad mitmeaastase lepingu. Lisaks Tänakule pikendas Hyundaiga lepingut Thierry Neuville.

Tänak liitus Lõuna-Korea autotootja WRC tehasetiimiga 2020. aastal, olles äsja kindlustanud sõitjate arvestuses maailmameistritiitli. Möödunud aastal võitis ta koduse WRC-etapi ning kogus hooaja peale kokku lisaks kolm poodiumikohta, mis mängisid suurt rolli MM-tiitli saavutamisel meeskondlikus arvestuses.

Pikendatud koostöölepingu sõlmimine hooaja alguses võimaldab nii sõitjatel kui ka meeskonnal keskenduda täielikult uue hübriidajastu WRC-auto arendustegevusele juba selle algfaasis. Hyundai Motorsporti uue generatsiooni WRC-masin põhineb Hyundai i20 N tänavamudelil, mille testimisfaasiga alustatakse lähitulevikus.

«Mul on väga hea meel, et oleme Hyundai Motorspordiga jõudnud kokkuleppele ja pikendanud senist koostöölepingut. Alates 2020. aastast oleme jaganud tiimiga koos erilisi hetki ja ühtlasi pidanud tegema ka kõvasti tööd, et saada läbi keerulisematest momentidest. Viimase paari aasta jooksul olen näinud kogu meeskonna pühendumist ja sihikindlust, et saavutada parimaid tulemusi, ning ma usun, et see jätkub kindlasti ka tulevikus,» lausus Tänak pressiteate vahendusel.

«WRC-sarjas on algamas uus hübriidajastu, mis tähendab, et kõik tiimid alustavad taaskord puhtalt lehelt. Hyundai Motorspordil on suur teadmiste- ja kogemustepagas hübriid- ja elektriautode tehnoloogias, mis hakkab mängima suurt rolli ka uue Rally1 masina arenduses. Ma ootan põnevusega neid väljakutseid, mis on seotud uue WRC hübriidajastuga, kuid meil on endiselt vaja täita ka tänavuna eesmärk – saata praegune WRC generatsioon ära parimal võimalikul viisil,» lisas Tänak.

Neuville: Hyundai sihikindlus veenis mind jätkama

Alates 2014. aastas Hyundai rallitiimis sõitnud Neuville sõlmis samuti uue mitmeaastase lepingu.

«Mul on hea meel selle mitmeaastase lepingu üle, sest Hyundaist on saanud minu teine perekond,» lausus Neuville. «Nende sihikindlus ja võidutahe veensid mind jätkama seda fantastilist teekonda, mida alustasime juba seitse aastat tagasi. Nende lähenemine ja ambitsioon uuele WRC hübriidajastule on paljulubav.»

Tagasi üles
Back