L, 28.05.2022

Eesti kurlingunaiskond jätkab Kanadas toimuvat MMi ühe võiduga

Postimees Sport
Eesti kurlingunaiskond jätkab Kanadas toimuvat MMi ühe võiduga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti kurlingunaiskonna kapten Marie Turmann.
Eesti kurlingunaiskonna kapten Marie Turmann. Foto: Maailma Kurlingu Föderatsioon

Eesti kurlingunaiskond kapten Marie Turmanni juhtimisel kaotas eile nii Kanadale kui ka Šotimaale.

Eesti naiskonnal oli eile kaks mängu kurlingu suurriikide vastu. Päeva esimese kohtumises mängiti korraldajamaa Kanada vastu, kes pärast kesist MMi algust (kuuest mängust ainult üks võit) on saanud hoo üles ja võitnud nüüd neli kohtumist järjest.

Mängu esimene pool oli võrdsete heitlus. Eesti suutis isegi kolmandas voorus Kanadalt 2 punkti röövida ja pärast kuuendat vooru oli seis Kanadale 4:3. Mängu lõpp kuulus kindlalt Kanadale ja tulemusega 4:10 tuli korraldajatele alla vanduda.

Päeva teises kohtumises tuli vastu Šotimaa, keda Eesti on korra võitnud 2014. aasta EMil. Eesti mängis statistiliselt ühe parima mängu (Šotimaa 79 protsenti ja Eesti 78). Pärast kuuendat vooru oli seis 4:4. Otsustavaks sai kaheksas voor, kui Šotimaa röövis 2 punkti. Kogu mäng Šotimaale 8:5.

Eesti naiskond jätkab MMi ühe võidu ja üheksa kaotusega. Täna kohtub Eesti Taaniga, kellel on turniiritabelis 5 võitu ja 4 kaotust, homme kohtutakse Jaapani (2 võitu ja 7 kaotust) ja valitseva maailmameistri ning ühe turniiri favoriidi Šveitsiga (hetkel 8 võitu ja 1 kaotus).

Eesti naiskond mängib MMil koosseisus kapten Turmann, abikapten Liisa Turmann, Heili Grossmann, Erika Tuvike ja Kerli Laidsalu. Võistkonna treeneriteks on Nicole Strausak (Šveits) ja Derek Brown (Šotimaa).

Maailmameister selgub 9. mail.

Eesti naiskonna edasine ajakava MMil:

  • Eesti vs Taani (6. mai)
  • Eesti vs Jaapan (7. mai)
  • Eesti vs Šveits (7. mai)
Märksõnad
Tagasi üles