Ott Tänak sai austusavalduse osaliseks

Ott Tänak. FOTO: Henri Rump

Tallinna linnavolikogu otsustas tänasel istungil välja anda 27 teenetemärki. Austusavaldusena nähtava meene saajate hulgas oli ka kaks sporditegelast. 

Nii otsustas pealinna omapoolse teenetemärgi anda 2019. aasta autoralli maailmameistrile Ott Tänakule, tema märkimisväärse panuse eest Eesti rallispordi maailmakaardile viimisel, spordiala populariseerimisel ja eeskujuna noortele motosportlastele.

Sama meene anti ka spordiklubi Nord / Tiit Soku Korvpallikooli asutajale ja treenerile Tiit Sokkule, et hinnata tema panust Eesti ja Tallinna spordi arengusse tippsportlasena, Eesti korvpallikoondise peatreenerina ja omanimelise korvpallikooli rajajana korvpalli järelkasvu treenimisel.

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on linna vapi- ja teenetemärk austusavaldus inimestele, kes on midagi olulist korda saatnud või andnud oma igapäevase tegevusega tuntava panuse kaaslinlaste elu paremaks muutmisse.

Teenetemärgi andmise taotlusi said esitada linnavolikogu komisjonid, fraktsioonid, linnavolikogu ja linnavalitsuse liikmed ning linna asutused 31. märtsiks. Tänavu laekus Tallinna teenetemärgi andmiseks 60 nõuetekohaselt vormistatud taotlust 57 inimesele. Tallinna teenetemärke on antud alates 1995. aastast 395 inimesele.

Tagasi üles
Back