Tarvas haaras särava üleplatsimehe vedamisel ohjad

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht

Eesti korvpalli meistrivõistluste pronksiseeria avalahingus alistas Rakvere Tarvas võõrsil 77:73 Rapla Avis Utilitase.

Poolaja võitis vigastatud rünnakuliidri Brandon Childressita tegutsenud Rapla 41:36, kuid kolmandal veerandajal oli Tarvas parem 25:12 ning viimasele kümnele minutile mindi hoopis läänevirulaste kaheksasilmalises eduseisus.

Sellest hoolimata toimusid otsustavad sündmused lõpuminutil. 76:73 Tarva eduseisus oli nende mängumehel Kristaps Gluditisel kasutada vabavise, ent lätlane eksis ja lauapalli sai Rapla. Al-Wajid Aminu viskas aga palli auti ning järelejäänud 3,3 sekundiga ei õnnestunud võõrustajatel imet teha.

Üleplatsimehena tõi Gluditis 29 punkti, millest 22 avapoolajal. Rapla särgis viskas Saimon Sutt 16 silma, Tom Kaldre lisas 15 ja tema vanem vend Sven 14 punkti.

Pronksi võitmiseks on vaja olla parem kolmes mängus. Järgmine kohtumine toimub sel pühapäeval Rakveres.

Homme pannakse pall mängu tiitliseerias. BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama esimene kohtumine peetakse Tallinnas ning selleski seerias on vaja võita trofee pea kohale tõstmiseks kolm mängu.