Kolm Taani paari alistanud eestlannad jõudsid sulgpalli EK-etapil finaali

Ville Arike
Helina Rüütel (vasakul) ja Kati-Kreet Marran on Portugalis saanud kolm väärt võitu. Foto: Yohan Nonotte

Portugalis Caldas da Rainhas peetaval sulgpalli EK-etapil jõudsid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel jõudnud naiste paarismängus finaali, kus tuli tunnistada vastaste paremust.

Esikohamängus läksid kokku turniiri kaks kõrgema asetusega paari. Marran ja Rüütel kohtusid sel võistlusel ainult Euroopa parima sulgpallimaa Taani paaridega - tabeli teiselt poolelt tulid neile vastu Christine Busch ja Amalie Schulz. Taanlannad haarasid avageimi keskpaigast alates initsiatiivi ega loovutanud seda enam - lõppseisuks jäi 21:16, 21:14.

Laupäevastes esimeste ringide kohtumistes olid Marran ja Rüütel saanud veidi kindlama võidu. Pühapäeva hommikul peetud poolfinaal Natasja P. Anthoniseni ja Clara Graveseni vastu möödus aga ülimalt tasavägiselt. Eestlannad kaotasid esimese geimi 14:21, kuid võitsid teise 21:16. Otsustavas geimis hoidsid Marran ja Rüütel initsiatiivi, kuid seisult 18:14 kaotati viis punkti järjest. Seejärel nopiti ise aga kolm viimast punkti, geim 21:19 ja mäng 2:1.

Meeste üksikmängus oli Raul Must jõudnud veerandfinaali, kus kaotas laupäeva õhtul Sri Lanka mängijale Niluka Karunaratnele 18:21, 25:27.