Klavani koduklubi Cagliari teenis lähikonkurendi vastu üliolulise võidu

Cagliari mängumehed võitu tähistamas.
Cagliari mängumehed võitu tähistamas. Foto: Alessandro Garofalo/AP

Pikaaegse Eesti jalgpallikoondislase Ragnar Klavani koduklubi teenis Itaalia kõrgliigas üliolulise 3:1 võidu võõrsil Benevento üle ja astuti suur samm liigasse püsima jäämiseks.

Neli vooru enne Itaalia kõrgliiga hooaja lõppu paiknesid Cagliari ja Benevento vastavalt 17. ja 18. kohal. Seejuures oli kahe meeskonna vahe ainult üks punkt ehk mängus väga olulised silmad. Esiliigasse langevad 18.-20. kohtadel olevad meeskonnad.

Cagliari jaoks sai võõrsil toimunud lahing parima võimaliku alguse, sest juba esimesel minutil mindi keskkaitsja Charalampos Lykogiannise tabamusest juhtima. Väga kaua rõõmustada siiski ei saadud, sest veerandtund hiljem viigistas Gianluca Lapadula mänguseisu.

Teisel poolajal nähti samuti kaht tabamust ning nende eest hoolitses Klavani tööandja. Oma hooaja neljanda tabamuse lõi 32-aastane ründaja Leonardo Pavoletti ja kolmandal lisaminutil vormistas lõppseisuks 3:1 Joao Pedro.

Ragnar Klavan pidi kogu kohtumist vahetusmeestepingilt jälgima.

Kolm vooru enne hooaja lõppu on Cagliaril nüüd koos 35 punkti, millega tõustakse 16. kohale. Benevento, kes punases väljalangemistsoonis püsib, on sama arvu mängudega kogunud 31 silma.