R, 31.03.2023

Video ⟩ Poola odaviskaja virutas olümpiasuve hakul kõigi aegade kolmanda tulemuse

Toimetas Karl Juhkami
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maria Andrejczyk
Maria Andrejczyk Foto: imago images/Newspix/Scanpix

Sel nädalavahetusel Horvaatias Splitis toimunud Euroopa heitealade karikavõistlustel hoolitsesid kõige vingemate tulemuste eest odaviskajad. 

Meeste konkurentsis ei saanud keegi vastu sakslasele Johannes Vetterile, kes lennutas oda viiel puhul üle 88 meetri, ning sai parimal juhul kirja 91.12

Naiste konkurentsis näitas rammu aga poolatar Maria Andrejczyk, kes parandas oma senist, 2016. aasta Rio olümpial visatud isiklikku tippmarki enam kui nelja meetriga ja saatis lennuvahendi 71.40 peale. Säärase suurepärase tulemusega kerkis poolatar mõistetavalt kõikides edetabelites.

Mõistagi on ta nüüd maailma hooaja edetabelijuht, kuid lisaks tõusis ta naiste odaviske kõigi aegade edetabelis kolmandale kohale. Kaugemale on lennuvahendi saatnud vaid tšehhitar Barbora Špotakova (72.28) ja kuubalanna Osleidys Menendez (71.70). Üldse on 70 meetri joone ajaloos alistanud nüüdseks viis naist.

«Ma olen emotsioonide küüsis praegu. Mõistagi ma ootasin tulemust, kuid et 71 meetrit!? Suurepärane tunne on hooaega niimoodi alustada, kuid loodan, et minus on veel palju enamat sees. Olümpia ootab alles ees,» sõnas poolatar pärast võistlust Euroopa Alaliidu kodulehele antud lühiusutluses, kuid jäi siiski kahe jalaga maa peale. «Ma ei mõtle praegu maailmarekordist. Enne olümpiat tuleb mul veel kõvasti tööd teha.»

Andrejczyki järel tuli Splitis teiseks sakslanna Christin Hussong (66.44), kolmas oli valgevenelanna Tatsiana Haladovitš (62.88). Euroopa heitealade karikavõistlustel pani end odaviskes proovile ka Eesti mitmevõistleja Mari Klaup, kes oli 51.30ga B-grupis kaheksas. Klaubi isiklik rekord on mullusest 56.79. 

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles