K, 29.03.2023

Treenerite Liit: Raimund Pundi väärkohtles aastakümneid lapsi

Postimees Sport
Treenerite Liit: Raimund Pundi väärkohtles aastakümneid lapsi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 14
Raimund Pundi.
Raimund Pundi. Foto: https://www.esbl.ee/

Eesti Treenerite Liit saatis välja pressiteate, milles taunib üheselt igasugust laste väärkohtlemist mistahes huvihariduse valdkonnas.

«Mõistame hukka endise teenelise võrkpallitreeneri Raimund Pundi aastakümneid kestnud laste väärkohtlemise Eesti Spordigümnaasiumis.

Vastutust selle pedagoogi alatu tegevuse võimaldamise eest kannavad kõik spordi juhtimisega seotud olnud inimesed ja organisatsioonid kuni 2004. aastani, kui sellele inimesele omistati Eesti Vabariigi Valgetähe orden.

See treener on surnud, aga otsesed ohvrid tema neljakümneaastase tegevuse jooksul on täna elus. Elus on ka mitu tuhat selles koolis õppinud õpilast, kes kõike seda oma õppimise ajal pealt nägid ja eriti veel tema treeningrühmade lapsed, kes nende sündmuste keskmesse tahtmatult sattusid. Mitte üks laps ei pidanud sellise õhkkonnaga koolis õppima.

Kümnete aastate jooksul on kõik kõrgemad spordijuhid oma vaikimisega edastanud tänaseni sõnumit, et see kõik pidigi nii olema.

EOK esimeseks sellesuunaliseks avalduseks oli viimasel Valge kaardi päeval spordirahvale mõeldud üleskutse laste väärkohtlemist märgata ja selle vastu võidelda.

See on õige, aga ilma Raimund Pundi tegevusele selget hinnangut andmata on sellised avaldused sisutühjad,» kirjutas Treenerite Liit pressiteates.

Märksõnad
Tagasi üles