Või võtame tema treeneri ja õpetaja Mati Alaveri. Ainuüksi Piret Niglase tõendatud ülestunnistus, et temaga tehti noorpõlves inimkatseid, oleks pidanud otsustajatel kõik lambid põlema panema ning vastavalt treenerite eetikakoodeksile määrama eluaegse juhendamiskeelu, aga juhtus hoopis see, et ta valiti Eesti Olümpiakomitee täitevkomiteesse.
Nagu öeldi nõukogude ajal, on tipus lubatud tegutseda hallis tsoonis. Äkki me polegi sealt veel välja saanud? Või hoopis liigume sinna tagasi, sest otsustajatel oli siis mõnus elu? Nendele oli ju lubatud kõik või peaaegu kõik. Normid, need on massidele. Eliit elab, nagu tahab.
Raimund Pundi juurde tagasi tulles saan väita, et ka kergejõustiku ringkondades liikus jutt, et üks võrkpallitreener on kahtlane, ent midagi konkreetset ei öeldud. Kas tõesti varjutas nõukogude tegelikkus ausad hinnangud ja otsused? Täiesti võimalik, sest silmakirjalikumat ühiskonnakorradust kui NSV Liit on raske leida.
Meil on tänagi topeltmoraali ilminguid, eriti kui tegemist on tunnustatud inimesega. Tõenäoliselt anname neilegi ausa hinnangu 30 aasta pärast, milleks praegu elavat inimest häirida, eriti kui ta on meie mees.
Kui lastega juhtuvad halvad asjad, tõmbub iga normaalse inimese süda valust kokku. Tahaks midagi teha või süüdlasele virutada. Sellised inimesed ei tohiks lastele isegi kilomeetri lähedusse jõuda. Aga nad jõuavad ja on ka praegu, nagu on ka praegu palju topeltmoraali, silmakirjalikkust, ignorantsust ja hallis tsoonis tegutsemist ülla eesmärgi nimel, mis saavad kunagi ventilaatorisse lennates hävitava hinnangu.