P, 26.03.2023

Eesti võrkpallinaiskonna EM-pilet ei sõltu enam neist endist

Postimees Sport
Eesti võrkpallinaiskonna EM-pilet ei sõltu enam neist endist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti võrkpalli rahvusnaiskond.
Eesti võrkpalli rahvusnaiskond. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti võrkpallinaiskond kaotas EM-valikmängus 0:3 (22:25, 27:29, 16:25) võõrustajale Valgevenele ja jätkab kolme mängu järel võiduta.

Eestlannad alustasid favoriitide vastu kõiki geime hästi, ent mängu edenedes surus Valgevene oma tahtmist üha enam peale. Tõsiseks madinaks läks vaid teises vaatuses, kui tõime 19:24 kaotusseisust veel mängu kõvasti pinget.

Eesti jõudis 24:24 viigini ja omas 27:26 seisul ka geimpalli. Kahjuks seda ära kasutada ei õnnestunud.

Viimaseks jäänud geimis jäi Valgevene 1:4 kaotusseisu, ent järgmiselt hetkel oldi juba 10:4 peal. Enam vastasele võimalust ei antud. Võõrustajad kindlustasid 3:0 võidu veidi vähem kui pooleteist tunniga. Sama tulemusega lõppes ka esimene omavaheline matš.

Eesti poolel said täna võimaluse kõik mängijad, debüüdi tegi täiskasvanute koondises 16-aastane libero Kadri Kangro. Kahekohalise punktiskoorini ei jõudnud keeg, 7 silma tõid nii Anu Ennok (+4), Kertu Laak (+4) kui Kadi Kullerkann (+5).

Eesti naiskonna vastuvõtt oli 35%, rünnakuid lahendati 30-protsendiliselt. Blokiga teeniti 8 punkti, servil löödi 3 ässa ja eksiti 4 pallingul.

Valgevene resultatiivseim oli Hanna Klimets 16 punktiga (+16). Valgevene vastuvõtt oli 53%, rünnak 40%, blokiga saadi 11, serviga 5 silma (eksimusi tehti 12).

Eesti peatreener Lorenzo Micelli tõdes, et taas kummitas naiskonda otsustavatel hetkedel ebakindlus. «Me ei suuda jätkuvalt astuda viimast sammu. Alustasime taas väga hästi, aga ei tee otsustavatel hetkedel õigeid asju. Teises geimis tegime ilusa tagasituleku ja mängisime kui võrdne võrdsega, nemad olid surve all ja meil oli hea minek. Aga me peame sellest «sillast» üle saama, et lõpud ära võtta.»

Ta lisas: «Valgevene on meist hetkel parem naiskond, aga mitte nii palju parem ja me näitasime, et suudame selle tasemevahe kohati tasa teha. Meie peame mängima võistkonnana, sest meil pole selliseid suuri liidreid nagu Šveitsil, iga mängija peab puslesse oma tüki andma.»

Vahetusest sekkunud nurgaründaja Anu Ennok ei osanud ühest põhjust välja tuua, miks asjad ei laabu nii nagu sooviks. «Ei ole sellist head rütmi, ongi nii, et teeme ilusaid sooritusi ja siis tuleb mõõn sisse ja rikub selle ilusa soorituse kohe ära. Ja geimi lõpp ka, ei ole sellist otsustavust, mul endal ka oleks võinud ju minna lööma, aga teed mingi rumala vea. On olnud selline otsimine, aga pole nagu päris rütmi kätte saanud.»

Ta jätkas: «Samas sellise teise geimi lõpuga võiks ju kolmas geim tulla täiega võitlus, aga siis tuli see [vastase] serviseeria. Meil on selline otsimine ja eks seda [ettevalmistus]aega oli vähe, aga kõigil oli aega vähe ja kuidagi raske on seal platsi peal praegu.»

Eesti lõpetab valikturniiri homme mänguga Šveitsi vastu. Avaringis saime neilt 2:3 lüüa, mistõttu läheks kindlasti tarvis 3:0 või 3:1 võitu.

EMile pääs pole enam meie enda kätes. Valgevene kindlustas tänase võiduga finaalturniiri pileti. Kui Šveitsil õnnestub laupäeval koduperenaised maha murda (avalahing kaotati 1:3), ei muuda homse kohtumise tulemuse Eestiga midagi.

Kolmeliikmelisest grupist pääsevad edasi kaks paremat.

Postimees näitab Eesti ja Šveitsi homset kell 18 algavat lahingut taas otsepildis. Kohtumine Valgevenega on järelvaadatav SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles