Rapla murdis ülinapilt Tarva maha, medalivõitja selgub otsustavas viiendas lahingus

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Rakvere Tarvas - Rapla.
Rakvere Tarvas - Rapla. Foto: Ain Liiva / Virumaa Teataja

Eesti korvpalli meistrivõistlustel alistas Rapla Avis Utilitas võõral väljakul 74:71 Rakvere Tarva ja viigistas kolme võiduni peetava pronksiseeria 2:2-le.

Kahe võrdse meeskonna duell kulges pingeliselt ka neljandas lahingus. Avaveerandi 18:16 ja poolaja 23:19 võitnud Rapla hoidis kerget initsiatiivi, ent edu ei õnnestunud kordagi üle kaheksa silma käristada.

Otsustavale neljandikule seitsmepunktilisest kaotusseisust läinud Tarvas jõudis mõne minutiga külaliste kannule, ent juhtima siiski ei pääsetud. Vaikselt, kuid järjekindlalt surus füüsiliselt veidi värskem Rapla justkui oma tahtmist peale, ent mäng polnud veel tehtud.

Külalised andsid taas kaheksapunktilise edu käest. Tarvas jõudis 1.25 enne lõpuvilet 61:69 kaotusseisust Egert Halleri tabava kolmesega 71:71 viigini. Samalt seisult raiskasid mõlemad võistkonnad kordamööda rünnakuid, sisse tuli väga lapsikuid apse.

Raplale kindlustas napi võidu Saimon Sutt, kes tabas 5,2 sekundit enne lõpuvilet kaks vabaviset. Järgneval rünnakul söötis Tarva tagamees Sten Saaremäel palli auti. Lõppseisu vormistas joonelt Roberts Freimanis, tabades 2/1.

Võitjate poolelt jagunes skoor ühtlaselt. Freimanis viskas 16, Sutt 14, Sven Kaldre 13 ja Al-Wajid Aminu 12 punkti. Raplale tõi edu eelkõige lauavõitlus, ründest nopiti 16 palli.

Tarva parimana tõi kõik neli kolmest tabanud Renato Lindmets 18 punkti. Devin Harris lisas 16, kõik 40 minutit mänginud Kristaps Gluditis 10 (visked väljakult 14/3) silma. Ohumärk homse eel on Tormi Niitsu vigastus.

Mõlemad meeskonnad mängisid peaasjalikult seitsme mehega.

Seeria otsustav lahing peetakse homme kell 18 Raplas.