Liverpool alistas igipõlise rivaali ja säilitas lootuse Meistrite liigasse pääsemiseks

Mohamed Salah tõusis üheks sangariks.
Mohamed Salah tõusis üheks sangariks. Foto: Han Yan/ZUMAPRESS.com

Eile hilisõhtul läksid Inglismaa jalgpalli kõrgliigas vastamisi Manchester United ja Liverpool. Kahe suurklubi duellis noppis 4:2 võidu Old Traffordile külla sõitnud Liverpool.

Kaks kanget pidid omavahel tegelikult kohtuma juba 2. mail, kuid Manchester Unitedi fännide agressiivne protest klubi omanike vastu sundis mängu edasi lükkama. Nõnda saadigi vastasseis pidada eile, kuid ka seal esines väikeseid probleeme.

Nimelt proovisid Unitedi fännid taas segadust tekitada ning piirasid Liverpooli mängumehi vedanud bussi teekonda Old Traffordile. Lisaks lasti bussil tühjaks ka rehvid, kuid tolleks hetkeks olid pallurid juba staadionile jõudnud.

Kohtumine ise oli suurlahingu nime väärt. United asus juba 10. minutil Bruno Fernandesi hooaja 18. tabamusest juhtima, kuid Liverpoolil oli sellele vastus võtta. Järjepanu kostitati võõrustajaid kolme vastuseta väravaga, mille autoriteks olid Diogo Jota ning kahel korral Roberto Firmino.

United asus seejärel maruliselt kaht tabamust otsima. Ühe lõi Marcus Rashford kiiresti  tagasi, kuid viigini päriselt ei jõutud. Lõppseisu vormistas 90. minutil Mohamed Salah.

Kui Unitedile see kaotus suuresti midagi ei tähendanud, sest koht Meistrite liigas on juba varem kindlustatud, siis Liverpool vajas kolme punkti hädasti. Pärast eilset hoitakse liigatabelis 60 punktiga viiendat kohta ning Meistrite liigasse viivast neljandast kohast jäädakse nelja silma kaugusele, kuid nende kasuks räägib üks vähem peetud kohtumine.