L, 25.03.2023

WRC korraldajad hakkavad vedama konkureerivat rallisarja

Postimees Sport
WRC korraldajad hakkavad vedama konkureerivat rallisarja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak Horvaatia MM-rallil.
Ott Tänak Horvaatia MM-rallil. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Kinnitamata andmetel on ralli MM-sarja korraldaja WRC Promoter sõlminud lepingu, et hakata järgmisest hooajast vedama ka Euroopa meistrivõistluste sarja. Ükski osapool pole DirtFishi ralliportaali poolt välja käidud uudist kinnitanud.

Rahvusvaheline autoliit (FIA) kureerib mõlemat juhtivat rallisarja, kuid mitte kunagi varem ajaloos pole mõlemat sarja vedanud sama korraldusmeeskond. DirtFishi andmetel on leping vormistamisel ning sellest teatatakse avalikult lähinädalatel.

Kuigi FIA rallidirektor Yves Matton keeldus asja lähemalt kommenteerimast andis ta paljuütleva mõttetera. «Õige rallimeistrivõistluste püramiidi ehitamisel oleks loogiline, et sarjadel oleks sama korraldaja,» sõnas Matton DirtFishile. WRC Promoter keeldus kommentaaridest.

EM-sarja korraldas alates 2013. aastast Discoveryle kuuluv Eurosport ning neil on sõlmitud 10-aastane leping. Veebruaris hankis WRC Promoter endale ka rallikrossi MM-sarja korraldusõigused.

EM-sarja tänavune hooaeg peaks algama 18.-20. juunil toimuva Poola ralliga. Kokku on algaval hooajal kavas kaheksa etappi.

2020. aasta Euroopa meister, venelane Aleksei Lukjanjuk (paremal).
2020. aasta Euroopa meister, venelane Aleksei Lukjanjuk (paremal). Foto: FIA ERC
Märksõnad
Tagasi üles