Puidet ja Valladolid lõpetasid hooaja Kullamäe viskekontsertist hoolimata võidukalt

Kristian Kullamäe (palliga).
Kristian Kullamäe (palliga). Foto: CB Imprenta Bahía San Agustin/Facebook

Hispaania esiliigas läksid vastamisi Eesti korvpallikoondislaste koduklubid. Pingevabas kohtumises suutsid Jaan Puideti ja Martin Paasoja koduklubi Valladolid 85:73 jagu saada Kristian Kullamäest ja Palmast.

Täna midagi nende meeskondade vahel enam mängus polnud, sest Palma suutis eelmises voorus kindlustada viimasena koha Hispaania esiliiga kohamängudele. Seega jäi Valladolidil võimalus lihtsalt hooaeg võidukalt lõpetada, kuna nemad jäid just esimesena play-offi uksetaha.

Sellega saadigi edukalt hakkama, sest mängus haarati initsiatiiv juba avapoolaja keskpaigas. Mitmel korral edu kahekohaliseks paisutanud Valladolid suutis viimasel veerandil minna koguni 18 silmaga juhtima ning viimased minutid kulgesid lõppseisu vormistamisena.

Jaan Puideti arvele kanti hooaja viimases kohtumises seitse punkti. 22 minutit väljakul olnud tagamängija oli selgelt hädas kaugvisetega, mida ta suutis tabada ainult 1/8. Kohtumises kerkis üleplatsimeheks just Palma selgeks liidriks olev Kristian Kullamäe, kelle kontosse jäi 20 silma. Seejuures suutis ta seda 25 minutiga ning sai tavapärasest rohkem puhkeaega.

Veerandfinaalis läheb Palma ja Kullamäe vastamisi Breogani meeskonnaga, kellele põhiturniiril jäädi kahel korral alla. Kui kodus võeti vastu kahepunktiline kaotus, siis võõrilt naasti 29-silmalise koslepiga.