Šokk-kaotuse saanud Barcelona peab Hispaania meistritiitlist suu puhtaks pühkima

Barcelona talisman Lionel Messi.
Barcelona talisman Lionel Messi. Foto: PAU BARRENA/AFP/Scanpix

Hispaania jalgpalli kõrgliigas on jäänud tiitliheitlusesse ainult Madridi suurklubid Real ja Atletico. Seal püsis viimase kahe vooruni veel ka Barcelona, kes sai koduväljakul aga üllatuskaotuse.

Tabeliliidrina 37. voorule vastu läinud Madridi Atletico suutis kaotusseisust viimase kümne minutiga ikkagi Osasuna vastu võidupunktid noppida. Koduväljakul mänginud Atletico jäi 75. minutil kaotusseisu, kuid suutis ikkagi auga olukorrast välja tulla.

Renan Lodi 82. minutil löödud viigivärav ja Luis Suarezi tabamus kaks minutit enne normaalaja lõppu vormistasid lõpuks mänguseisu.

Samal ajal suutis 1:0 võiduga võõrsilt naasta ka nende linnarivaal Real. Bilbao Athletico vastu piisas Realil ainult Nacho 68. minutil löödud väravast.

Enne viimast vooru hoiab nüüd Atletico 83 punktiga esikohta ning Real jääb neist kahe silma kaugusele. Seejuures vajab Atletico kindlasti viimases voorus võitu, kuna võrdsete punktide korral annaks omavaheliste mängude paremus eelise Realile.

Täna oli tiitliheitluses veel ka Barcelona, kes alistus 2:1 üllatuslikult koduväljakul Celta Vigole. Lionel Messi viis küll Kataloonia hiiu avapoolajal juhtima, kuid Celta kasvandik Santi Mina suutis sellele vastata kahe väravaga. Viimane tabamus sündis ainult minut enne normaalaja lõppu.