L, 28.05.2022

Valus: Eesti kurlingupaar sai tähtsas mängus napi kaotuse

Toimetas Ville Arike
Valus: Eesti kurlingupaar sai tähtsas mängus napi kaotuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Marie Turmann ja Harri Lill mänguhoos.
Marie Turmann ja Harri Lill mänguhoos. Foto: Maailma kurlinguföderatsioon

Šotimaal Aberdeenis peetaval kurlingu segapaarismängu MMil said Marie Turmann ja Harri Lill täna kaks kaotust, neist teise eriti valusal moel. Esmalt jäädi Rootsile alla 6:9, seejärel USA-le 5:6.

Eile peetud avamängus Jaapani üle võimsa 10:3 võidu saanud eestlased kohtusid teises voorus valitseva maailmameistri Rootsiga. Ehkki esimese viskevooru järel jäädi taha 0:3, saadi viienda vooru lõpuks järele 4:4. Ent järgmises voorus noppisid rootslased tervelt viis punkti ja sellega oli mäng tehtud.

Järgnes väga tähtis mäng turniiri kahe võiduga alustanud USAga. Turmann ja Lill alustasid suurepäraselt, juhtides poole mängu peal ehk pärast neljandat vooru 4:1. Seejärel said jänkid ühe punkti tagasi, kuid kuuendas voorus, mil Eestil oli kasutada viimane vise, ei suudetud seda ära kasutada ja kaotati 0:2 ning kokkuvõttes oli seis 4:4. Seitsmendas voorus sai Eesti ühe, viimases, kaheksandas aga USA põnevas lõpuheitluses kaks punkti ja nii tuligi vastu võtta kaotus.

Kolme vooru järel on B-alagrupis Rootsil ja USA-l 3 võitu, Norral ja Šveitsil 2, Eestil, Hiinal, Inglismaal, Jaapanil ja Uus-Meremaal 1 ning Soomel 0.

Aega tabeliseisu parandamiseks on, alagrupiturniiri lõpuni jääb kuus vooru. Homme kohtub Eesti Uus-Meremaa ja Norraga.

Märksõnad
Tagasi üles