Sabonis flirtis kolmikduubliga ja aitas hoida Indiana lootust elus

Domantas Sabonis kerkis taas Indiana kangelaseks.
Domantas Sabonis kerkis taas Indiana kangelaseks. Foto: ANDY LYONS/AFP

Korvpalliliigas NBA alustati läinud ööl play-in kohtumistega. Ellujäämismängus suutis Indiana Pacers 144:117 alistada Charlotte Hornetsi ja selles mängis suurt rolli Leedu vägilane Domantas Sabonis.

Indiana tegi sotid selgeks juba kolme veerandiga. Koduväljakul alustati marulise tempoga, sest juba poolajaks oli visatud Hornetsi 45 punkti vastu 69 silma. Teine poolaeg kulges juba vormistamise tähe all, sest parimal juhul juhiti mängu lausa 39 punktiga.

Võitjate edukaimana viskas Oshae Brissett 23 punkti, kuid mängu parimaks tunnistati just Domantas Sabonis, kelle arvele jäi 14 punkti, 21 lauapalli ja 9 korvisöötu. Charlotte hooaega ei suutnud päästa ka Brissettiga võrdselt 23 silma toonud Miles Bridges.

Idakonverentsis selgus aga ka play-in-turniiri esimene edasipääseja. Jayson Tatumi 50 punkti toel pääses seitsmenda asetusega play-off'i Boston Celtics, kes oli koduväljakul 118:100 üle Washington Wizardsist.

Visketabavusega hädas olnud Wizardsil jääb üks võimalus siiski play-off'i pääsemiseks, sest juba ülehomme minnakse koduväljakul vastamisi just täna Hornetsi teekonna lõpetanud Pacersiga.