Jalgpalli EMi ühe soosiku peatreener taganes palju poleemikat tekitanud otsusest

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Copy
Thomas Müller.
Thomas Müller. Foto: Peter Schatz/Peter Schatz / Pool/Scanpix

11. juunil algavale jalgpalli EMile sõidavad koos Saksamaa koondisega ka Thomas Müller ja Mats Hummels. Otsus on mõneti üllatav, sest kui peatreener Joachim Löw lõi mehed 2019. aasta märtsil rahvusesindusest minema, ütles juhendaja, et tema käe all pole neil kahel mehel ja Jerome Boatengil enam koondises kohta.

Kui Hummelsi puudumine EMilt ei tekitaks Saksamaal skandaali, siis Mülleri järjekordne eiramine oleks aga paljud fännid tagajalgele ajanud. On ju edurivimees olnud viimasel kahel hooajal Müncheni Bayerni eest võimsas hoos ning taastanud vahepeal tuhmunud sära. Pealegi pole Saksamaa oma mängumootorit nurruma saanud ja heaks tulemuseks EMil on vaja kõiki kõrge klassiga mängumehi.

Eelmisel hooajal jäi Mülleri kontosse kõikide sarjade peale kokku 14 väravat ja 24 resultatiivset söötu ning sakslane on head hoogu jätkanud ka sel hooajal: üks voor enne lõppu on tal kirjas 11 tabamust ja 18 tulemuslikku passi.

Muide, aasta alguses Kickerile antud intervjuus märkis Löw, et Müller, Hummels ja Boateng võivad siiski tema käe all koondisse naasta, kuid see ei tähendanud ju, et midagi oleks kivisse raiutud.

Pärast EMi Saksamaa tüüri juurest lahkuva Löwi otsus eeskätt Müller tagasi kutsuda on teeninud positiivset vastukaja. Näiteks ütles endine legendaarne poolkaitsja Michael Ballack Kickerile: «Tema kvaliteeti vaadates kuulub Müller minu hinnangul väljakule. Aga isegi, kui ta kogu aeg ei mängi, on ta mängija, kes suudab oma kogemuse ja iseloomuga kanda liidrirolli.»

Muide, üks tippmängija EMil Saksamaad ei esinda. Dortmundi Borussia edurivimees Marco Reus teatas, et tema ei soovi Vana Maailma tšempionaadil osaleda, sest käesolev hooaeg on olnud füüsiliselt kurnav. Et Reusi on aastaid kummitanud erinevad tervisemured, on 31-aastase palluri otsus igati mõistetav.

Saksamaa kuulub EMil surmagruppi, kus on valitsev Euroopa meister Portugal, valitsev maailmameister Prantsusmaa ja Ungari.

Tagasi üles