Flora ei andnud Levadiale sõnaõigust, Kalju lõi Vaprusele seitse väravat

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Flora mängumehed väravat tähistamas. Pilt on tehtud selle hooaja alguses.
Flora mängumehed väravat tähistamas. Pilt on tehtud selle hooaja alguses. Foto: Sander Ilvest

Eesti jalgpalli meistriliigas tegi valitsev meister Tallinna Flora sotid selgeks Tallinna FCI Levadiaga, võites 4:2.

Tegelikult oli kohtumise saatus selge juba vähem kui esimese pooltunniga, sest Flora lõi 28 minutiga Levadiale kolm vastuseta väravat. Skoori avas Konstantin Vassiljev, Rauno Sappinen lisas teise ja Henrik Ojamaa kolmanda.

Levadia elu tegi raskemaks tõik, et veerand tunniga vahetati vigastuste tõttu pingile põhimehed Bogdan Vaštšuk ja Milijan Ilic.

47. minutil suutis Robert Kirss küll Levadia kasuks ühe värava tagasi lüüa, ent 78. minutil kustutas Levadia igasugused lootused Flora poolkaitsja Markus Poomi tabamus. Teisel üleminutil vormistas lõppskoori Volodõmõr Bajenko.

Kell 19 alanud mängus oli Nõmme Kalju Pärnu Vaprusest parem 7:1. Kalju alustas kohtumist suurepäraselt, sest juba 18 minutiga mindi 3:0 juhtima. Poolaja lõpuks löödi veel kaks väravat. Muide, ainsana lõi Kalju eest rohkem kui ühe tabamuse Aleksander Volkov (2), ülejäänud tabamused kanti Kaspar Pauri, Igor Subbotini, Deniss Tjapkini ja Alex Matthias Tamme nimele. Pärnu kahjuks lõi Magnus Villota omavärava, Vapruse autabamuse lõi 69. minutil Enrico Veensalu.

Viljandi Tulevik alistas kell 18 alanud lahingus võõrsil 1:0 Paide Linnameeskonna. Võõrustajate jaoks algas kohtumine kohutavalt, kuna keskkaitsja Ishaku Konda võttis neljandal minutil punase kaardi väärilise veaga maha värava suunas tormanud Tuleviku mehe Kristjan Kase. Sellele järgnenud karistuslöök võttis kaitsemüürist tugeva rikošeti, ent Paide väravavaht Mihkel Aksalu suutis tõrjuda.

Pärast Paide vähemusse jäämist ohustasid mõlemad meeskonnad üksteise väravat. Parim võimalus langes Tuleviku poolkaitsjale Herol Riibergile, kuid ta ei suutnud palli mõne meetri pealt Aksalu selja taha lüüa. 87. minutil tegi Aksalu taas suurepärase tõrje, kui Tuleviku keskkaitsja Atanda Ogunbe sai mõne meetri pealt peaga ohtlikult löögile.

Teisel üleminutil suutis aga Tulevik kaalukausid enda kasuks kallutada, kui nurgalöögist tulnud palli suunas peaga posti kõrvale endine Eesti koondise kesktormaja Kaimar Saag. Viimasest neljast liigamängust on Paidel nüüd kaks viiki ja kaks kaotust.