Aerutaja Kaspar Sula tegi olümpiakvalifikatsioonis karjääri parima stardi

Siim Kaasik
Kaspar Sula.
Kaspar Sula. Foto: Foto:Erakogu

Barnaulis jätkuval aerutamise olümpiakvalifikatsioonivõistlusel toimusid täna finaalsõidud, kus selgusid viimased Tokyo olümpiale pääsevad sportlased. Eestlane Kaspar Sula küll olümpiapääset ei lunastanud, ent tegi siiski karjääri parima esituse rahvusvahelisel tasandil.

Siberi karges kevadilmas teenis 200 m ühesüstal võidu leedulane Mindaugas Madonis ajaga 36,107. Sula kaotas talle 0,89 sekundiga ning jäi jagama kuuendat ja seitsmendat kohta bulgaarlase Denislav Tsvetanoviga, vahendab aerutamisföderatsioon.

See tulemus tähistab Sula parimat starti rahvusvahelistel võistlustel, tema senine parim oli 2018. aasta MMi 14. koht.

Täna jätkuvad võistlused startidega MK-arvestuses. Joosep Karlson saavutas ühekanuu 1000 m distantsil eelsõidus kolmanda koha ja jätkab finaalsõitudes. Sula stardib Eesti aja järgi kell 12.40 200 m süstasprindi eelsõidus.