N, 1.06.2023

Punktikatselt maksimumi jahtiv Tänak on kasutusele võtnud kõik meetmed

Toimetas Karl Juhkami
Facebook Twitter
Comments
Ott Tänak
Ott Tänak Foto: Hyundai Motorsport

Eile Portugali ralli katkestanud Ott Tänak on täna tagasi rajal ning saarlasel on ainult üks eesmärk: noppida punktikatselt maksimumpunktid. 

«Punktikatsel tuleb võitlus. Mul pole uusi rehve, aga mul on siiski mõned päris head. Oleme tänaseks hästi valmistunud,» sõnas Tänak enne võistluspäeva antud intervjuus. 

Päeva edenedes on selgeks saanud ka, mida see «hästi valmistumine» tähendab. Nimelt läks Tänak täna hommikul rajale ühegi varurehvita, nõnda talitades muutis ta auto hoobilt 20 kg kergemaks. 

Esimese katse lõpus uuriti ka Tänakult, miks tal on täna peas teistsugune kiiver. «Punktikatse jaoks, see on pool kilo kergem kui teine,» oli saarlase vastus.

TV6 rallistuudios sõnas Roland Murakas selle peale, et ilmselt on täna hommikul kilosid silmas pidades kõhulahtistit ka võetud, et masin punktikatseks eriti kerge oleks. Eesti Autospordiliidu rallikomitee liiga Gabriel Müürsepp täiendas teda, et täna on suure tõenäosusega välja visatud ka kõik varuosad ning lisas humoorikalt, et ilmselt on ka aknapesuvedelik masinast välja lastud. 

See, kas Tänaku taktika ennast ka ära tasub, saab selgelt orienteeruvalt kella kolmeks. Punktikatsele antakse start kell 14.18 ja sellele on võimalik kaasa elada Postimehe otseblogi vahendusel

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles