N, 1.06.2023

Tänak lõpetas kahetsusega hinges: tundsin end üle pooleteise aasta autos hästi

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Hyundai Motorsport

Ott Tänak lõpetas Portugali MM-ralli vastuoluliste tunnetega. Ühest küljest leidis ta laupäeval hea kiiruse, teisalt polnud õnn meie mehe poolel. 

Avapäeval head rütmi otsinud, kuid sellele vaatamata liidrikohta hoidnud Tänak kihutas laupäeval konkurentidelt eest. Paraku tekkis tema Hyundail 14. kiiruskatsel probleeme vedrustusega, mistõttu tuli raja kõrvale jääda. 

Täna sai eestlane küll tagasi teele, ent kõrge koht oli läinud. Tõsi, punktikatselt noppis Tänak maksimaalselt viis punkti, mis oligi päeva peamine eesmärk. See pakub aga vähe lohutust. 

«Ma ei tea, mille pealt [punktikatsel] edu tuli. Igatahes oli väga meeldiv tunne, et näitasime väga head kiirust. Tundsin end üle pooleteist aasta autos mugavalt, aga kahjuks jäi natuke puudu,» tunnistas Tänak vahetult pärast ralli lõppu WRC otseülekandes. 

Tasub meenutada, et ta tuli 2019. aastal maailmameistriks Toyotaga ning istus siis Hyundai rooli. Viimasega polegi Tänak korralikult sinasõbraks saanud. Vigade parandust on võimalik teha juba kahe nädala pärast, mil kavas Sardiinia kruusaralli. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles