P, 29.01.2023

Venelased tõusvate näitajate kiuste koroonat ei pelga, vutifännidele tehakse meeldiv erand

Postimees Sport
Venelased tõusvate näitajate kiuste koroonat ei pelga, vutifännidele tehakse meeldiv erand
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peterburis toimuvad EM-mängud Krestovski staadionil.
Peterburis toimuvad EM-mängud Krestovski staadionil. Foto: OLGA MALTSEVA/AFP/Scanpix

Venemaa on üks neist 11 riigist, kes võõrustab aasta võrra edasi lükatud jalgpalli EMi. Nagu ikka, siis idapiiri taga koroonaviirust ei peljata. 

Venemaal mängitakse üks alagrupp ja veerandfinaal ehk kokku seitse kohtumist. Matšid peetakse Peterburis ligi 70 000 pealtvaatajat mahutaval Krestovski staadionil. EMil lubatakse tribüünid täita 50 protsendi ulatuses. 

Mõistagi tuleb turniiril järgida Covid-19 reegleid. Viimaste andmete kohaselt on aga Peterburis viirus taas üsna julgelt vohamas: reedel diagnoositi esimest korda pärast märtsi taas üle 800 positiivse proovi. Sellele vaatamata nähakse asju helgetes toonides. 

«Oleme kindlad, et suudame tagada täieliku turvalisuse. Me ei karda!» ütles korralduskomitee pealik Aleksei Sorokin laupäeval kodumaa meediale. Küll aga kinnitas ta, et staadionil tuleb kanda maski. 

Kuigi Venemaa on pandeemias üks enim kannatada saanud riike, ollakse reeglite osas üsna paindlikud. Erinevatel spordialadel on rahvast saali lubatud ka raskematel aegadel.

Muide, meie idanaabrid teevad jalgpallifännide elu ka oluliselt lihtsamaks. Kõigil, kel EMi pilet taskus, pääsevad Peterburgi viisata. 

Finaalturniiri algab 11. juunil ja lõppeb 11. juulil. 

Märksõnad
Tagasi üles