N, 1.06.2023

Tänak tõusis Neuville'i ja Latvalaga samale pulgale

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Ott Tänak ja Martin Järveoja olid eelmisel MM-etapil Portugalis teel võidu suunas, kuid mehaaniline rike tegi nende lootustega üks-null. Ent kiirus oli suurepärane ja Sardiinias on nad taas soosikute hulgas.
Ott Tänak ja Martin Järveoja olid eelmisel MM-etapil Portugalis teel võidu suunas, kuid mehaaniline rike tegi nende lootustega üks-null. Ent kiirus oli suurepärane ja Sardiinias on nad taas soosikute hulgas. Foto: Hyundai Motorsport

Portugali ralli punktikatse võiduga tõusis Ott Tänak (Hyundai) samale pulgale oma meeskonnakaaslase Thierry Neuville'iga ja Toyota praeguse tiimipealiku Jari-Matti Latvalaga. 

Nimelt on kõik mehed võidutsenud 15 punktikatsel, enamat on suutnud vaid seitsmekordne ilmatšempion Sebastien Ogier, kes on maksimaalsed viis silma noppinud 41 puhul. 

Teise koha jagamine vastavas edetabelis on aga kõva sõna, kuna selle arvestuse viies mees on alles Sebastien Loeb, kel on ette näidata seitse punktikatse võitu. 

Ülejäänud meeste punktikatsete saldo: Kris Meeke (6), Mikko Hirvonen (5), Esapekka Lappi (4), Petter Solberg (4), Dani Sordo (4), Andreas Mikkelsen (3), Kalle Rovanperä (3), Elfyn Evans (1), Takamoto Katsuta (1), Mads Östberg (1), Haydden Paddon (1).

Kui laiendada vastavat nimekirja aga lihtsalt punktikatselt teenitud lisasilmade peale, siis ka sellisel juhul hoiab esikohast kinni Ogier, kes on lisapunkte teeninud 90 juhul. Prantslasele järgnevad Latvala (71), Neuville (57), Tänak (38) ja Sordo (28). 

Nende 90 korraga on Ogier teeninud seega 259 lisapunkti, Neuville'i saldoks on 171, Latvalal 153 ja Tänakul 130. Sordo jääb viiendana maha juba tükk-tükk maad, olles punktikatsetelt teeninud kokku 57 silma.

Siinkohal tasub aga silmas pidada, et vahemikus 2011–2016 teenis punktikatselt lisa ainult esikolmik – vastavalt 3, 2 ja 1 punkti – ning praegune esiviisiku süsteem on kasutusel 2017. aastast.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles