/nginx/o/2011/03/17/540271t1h122f.jpg)
Laskesuusatamise MK-etapil Holmenkollenis tegi täna naiste 7,5 km sprindis peatreeneri palvel kaasa ka spordist vaheaasta võtnud Eveli Saue, kes sai 53. koha.
Enda sõnul nädalas keskmisel kümme tundi treeniv Saue tegi mõlemas lasketiirus ühe möödalasu ja kaotas lõpuks võitjale 3.22,6.
Eestlannade parim oli ühel trahviringil käinud Kadri Lehtla, kes sai 29. koha, kaotust võitjale kogunes 2.13,3.
Kevadel karjääri lõpetanud, kuid jaanuaris IBU karikasarjas osalenud ning nüüd ka Holmenkollenis peatreeneri kutsel kaasa teinud Sirli Hanni eksis täna kahel lasul ja sai lõpuks 63. koha, kaotades võitjale 4.21,6.
Tänavuse hooaja viienda sprindivõidu sai MK-sarja üldliider Magdalena Neuner, kes läbis mõlemad lasketiirud puhaste paberitega ja edestas 38,2 sekundiga ühe möödalasu teinud valgevenelanna Darja Domratšjovat. Kolmanda koha sai samuti ühel lasul eksinud Tora Berger, kaotades 48,9 sekundit.
Tänase sõidu 60 paremat pääsesid ka laupäevasesse jälitussõitu, kuid Saue sellest osa ei võta.
Naiste 7,5 sprint
1. Magdalena Neuner (Saksamaa) 20.41,9 (0 möödalasku)
2. Darja Domratšjova (Valgevene) +38,2 (1)
3. Tora Berger (Norra) +48,9 (1)
4. Marie Dorin Habert (Prantsusmaa) +55,6 (0)
5. Andrea Henkel (Saksamaa) +1.05,9 (1)
6. Olga Zaitseva (Venemaa) +1.11,2 (1)
...
29. Kadri Lehtla +2.13,3 (1)
54. Eveli Saue +3.22,6 (2)
64. Sirli Hanni +4.21,6 (2)
Sõidu käik:
Start on antud
Esimese eestlasena läheb rajale Kadri Lehtla, kes kannab stardinumbrit 22
Äsja startis MK-sarja üldliider Magdalena Neuner
Eveli Saue stardinumber on 47 ja Sirli Hannil 69
Esimesena startinud Marie Laure Brunet jõudis esimesse lasketiiru
Brunet tabas kõik märgid
Neuner tabas samuti esimeses tiirus kõik märgid ja läheb kindlalt liidriks, edestades 11,5 sekundiga Olga Zaitsevat
Lehtla on nüüd ka rajal
Brunet tabas ka teises tiirus kõik märgid
Esimese tiiru järel on praegu üllatuslikult teisel kohal ameeriklanna Susan Dunklee, kes kaotab Neunerile 11,2 sekundit
Lehtla tabab esimeses tiirus kõik märgid ja läheb hetkel kuuendaks, kaotades Neunerile 28,4 sekundit
Samal ajal tabas Neuner teises tiirus kõik märgid, seega suure tõenäosusega on võitja ka selgunud. Samas on ka Darja Domratšjova kiire suusataja ning kui ta kõik märgid tabab, võib ta Neunerit ohustada
Domratšjova tabab esimeses tiirus kõik märgid ja läheb teiseks, kaotades Neunerile 1,7 sekundit
Brunet on esimesena finišis
Ja Saue on nüüd rajal
Lehtla eksib teises tiirus ühel lasul ja läheb hetkel 11. kohale, kaotades Neunerile 1.26,2
Saue eksis esimesel tiirul ühel lasul ja läheb praegu 39. kohale, kaotades liidrile 1.05,9
Nüüd on rajal ka Sirli Hanni
Lehtla on finišis hetkel 17. kohal, kaotades Neunerile 2.13,3
Lehtla senine parim tulemus on 20. koht 2008. aasta Östersundi MMi sprindis
Esikolmik finišis: 1. Neuner, 2. Domratšjova (üks möödalask) +38,2, 3. Tora Berger (1 möödalask) +48,9
Lehtla on finišis langenud 20. kohale, seega karjääri parimat tulemust teha ei õnnestunud, aga hea sõit sellegipoolest
Saue eksib ka teises tiirus ühel lasul ja läheb praegu 43. kohale, kaotades liidrile 2.30,3
Hanni eksib esimeses tiirus ühel lasul ja läheb hetkel 65. kohale, kaotades liidrile 1.25,1
Lehtla on hetkel finišis 23. kohal
Lehtla on langenud 26. kohale
Nüüd on ka Saue finišis, läheb hetkel 42. kohale, kaotades Neunerile 3.22,6
Hanni eksis ka teises tiirus ühel lasul ja läheb sellega hetkel 58. kohale, kaotades Neunerile 2.58,2
Lehtla on hetkel finišis 28. ja Saue 46.
69 naist on finišis, Lehtla on hetkel 29. ja Saue 53.
Hanni finišis, läheb 64. kohale, kaotust võitjale 4.21,6
Nüüd on kõik sportlased finišis, Lehtla sai siis täna 29. koha, Saue oli 54. ning Hanni 64.
Enne sõitu:
Saue läheb rajale numbri all 47. Lisaks Sauele teevad täna eestlastest kaasa ka Kadri Lehtla (nr 22) ja kevadel karjääri lõpetanud Sirli Hanni (nr 69).
Kokku on stardiprotokolli kantud 75 naist.