N, 1.06.2023

Soome WRC-ralli korraldajad avaldasid ajaloolise võistlustrassi

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Facebook Twitter
Comments
Rallifännid tunamullusel Soome MM-etapil. Eelmisel aastal jäi Jyväskylä ümbruses sõidetud võistlus koroonapandeemia tõttu ära.
Rallifännid tunamullusel Soome MM-etapil. Eelmisel aastal jäi Jyväskylä ümbruses sõidetud võistlus koroonapandeemia tõttu ära. Foto: Sander Ilvest

Jyväskyläs ja selle ümbruses peetav Soome MM-ralli toimub tänavu 1.-3. oktoobrini. Täna avaldati võistlustrass, millel on kogupikkust 287,11 km. See on ajaloo lühim Soome MM-etapp.

Kokku on kavas 19 kiiruskatset ning võistlus algab reedel. 1. oktoobri hommikul sõidetakse 4,04 km pikkune testikatse ning avapäeval on kokku kuus võistluskatset. Laupäeval on üheksa ja pühapäeval neli katset.

«Kuigi võistleme nelja päeva asemel kolm päeva, on meil võimalikult palju kiiruskatseid,» ütles rajameister Kai Tarkiainen. «Nagu igal aastal, oleme teinud kavasse mitu muudatust, et see oleks värske. Võistlustrass on loodud koroonapandeemiat silmas pidades ning seda saab lühikese etteteatamisega muuta, kui selline vajadus peaks tekkima.»

Tarkiainen lisas, et Soome rallit ei saa fännideta korraldada, viidates nõnda tekkivale majanduslikule augule. «Loodame, et vaktsiiniprogramm jätkub ja ralli saab toimuda planeeritult. Oleme enesekindlad, et nii ka läheb.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles