N, 1.06.2023

Tokyo olümpiamängude saatus jätab oma jälje ka WRC-sarjale

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Kimi Räikkönen 2010. aastal Jaapani MM-rallil.
Kimi Räikkönen 2010. aastal Jaapani MM-rallil. Foto: TOSHIFUMI KITAMURA/AFP/Scanpix

Ralli MM-sari peaks pärast 11 aastast pausi naasma Jaapanisse, kuhu on novembris planeeritud käimasoleva hooaja viimane etapp. Teated tõusva päikese maalt annavad aimu, et kui suveolümpia saab toimuma, siis toimub varatalvel ka ralli MM-etapp. Kui mängud jäävad ära, ootab ilmselt sama saatus ka rallivõistlust.

Kuigi koroonaviiruse olukord on Euroopas paranemas, siis paljud teised piirkonnad maailmas on ettevaatlikud tervitama kaugeid külalisi. Jätkuvalt püsib õhus võimalus, et juulisse planeeritud Tokyo olümpiamängud jäävad ära. Kui aga olümpia saab rohelise tule, siis toimub ka ralli MM-etapp.

«Jaapani osas töö käib,» ütles Rahvusvahelise autoliidu (FIA) rallidirektor Yves Matton DirtFishile. «Erinevad töörühmad tegelevad sellega. Praegu jälgime pingsalt, mis saab olümpiamängudega. See on signaal, mis räägib neile nii mõndagi ka Jaapani ralli kohta.»

«Kui olümpia toimub nagu ette nähtud, siis see kinnitab meile, et WRC-sari on novembris Jaapanis,» jäi Matton kindlameelseks.

Portugali MM-rallil oma karjääri parima tulemuse teinud ja neljandana lõpetanud jaapanlane Takamoto Katsuta teadis rääkida, et tema kodumaal käivad olümpiamängude kohta debatid. «Praegu on olukord üpris keeruline,» ütles ta.

«Olen valmis koduetapil endast kõik välja panema, sinna tuleb kohale palju fänne ja minu perekond, seal annan endast maksimumi,» vihjas Katsuta, et sihiks võiks võtta uue tipptulemuse ehk poodiumikoha.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles