Hispaania klubide fenomenaalne seeria jätkub

Karl Juhkami
Villarreali mängijad tõstmas pea kohale klubi esimest suurt trofeed.
Villarreali mängijad tõstmas pea kohale klubi esimest suurt trofeed. Foto: MAJA HITIJ/AFP/Scanpix

Villarreal jätkas üleeile hilisõhtul Hispaania vutiklubide fenomenaalset seeriat, kui alistas pärast 1:1 viigiseisul lõppenud Euroopa liiga finaali penaltiseerias Manchester Unitedi.

Kollase Allveelaeva – nõnda Villarreali kutsutakse – triumf tähendab, et Hispaania klubid on nüüdseks triumfeerinud 16 järjestikus eurosarja finaalis, kus nende vastaseks on olnud mõne teise riigi klubid.

Unai Emery hoolealused avasid mänguskoori 29. minutil, kui Dani Parejo leidis osava tsenderdusega Unitedi kastist üles Hispaania koondise ründaja Gerard Moreno. Manchesteri suurklubi hakkas seejärel viigiväravat otsima ning sihile jõuti 55. minutil, kui Marcus Rashfordi pealelöök jõudis pärast kaitsjatesse takerdumist poolkogemata Edinson Cavanini, kes mänguvahendi seejärel kerge vaevaga üle joone lükkas.