N, 1.06.2023

Ott Tänak: Sardiinia ralli on kindlasti hooaja üks raskemaid

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Facebook Twitter
Comments
Ott Tänak (paremal) ja Martin Järveoja Portugali rallil.
Ott Tänak (paremal) ja Martin Järveoja Portugali rallil. Foto: Dppi/Paulo Maria/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Autoralli MM-sari jätkub tuleval nädalal Sardiinia kruusateedel. Mida ütlesid Hyundai sõitjad: Ott Tänak, Thierry Neuville ja Dani Sordo võistluse eel?

Tänak: «Sardiinia ralli on kindlasti hooaja üks raskemaid etappe. Kiiruskatsed võivad muutuda väga tahumatuks ja kivid kooruvad välja. Seega ootab ees kõva väljakutse. Eriti olukorras, kus võistleme tänavu uute rehvidega, tuleb palju avastamist. Õnneks näitasime Portugalis head kiirust, nii et loodame võidu eest heidelda ka nüüd.»

Neuville: «Sardiinia ralli on suurepärane võistlus, kus meie tiim alati väga tugev olnud. Nii mõnigi meist on selle etapi võitnud, loodame poodiumi kõrgeimale astmele sammuda ka nüüd. Tänavu tehti küll mõned muudatused, aga üldises plaanis on katsed enam-vähem samad. Kindlasti tuleb väljakutsuv võistlus, aga püüame parimat tulemust.»

Sordo: «Viimased kaks aastat on Sardiinia ralli toonud mulle väga häid tulemusi. Mõlemal puhul õnnestus võita, nii et naudin seal sõitmist väga. Lisaks annab mulle eelise avapäeva stardipositsioon. Tore oleks poodiumile jõuda, aga muidugi lähen võidu järele.»

Vähe sellest, et Sordo võitis kaks viimast Sardiinia rallit, on praegused Hyundai piloodid seal triumfeerinud viimasel viiel korral. Kaks esikohta kuulub ka Neuville'ile, üks Tänakule. Tõsi, eestlane oli 2017. aastal parim M-Spordi Fordiga. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles