Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

F1-täht pole uue masinaga sina peale saanud: minu manöövrid sellele autole hetkel ei sobi

Daniel Ricciardo. FOTO: ANDREJ ISAKOVIC/AFP

Kuninglikus vormelisarjas on kihutatud seni viis osavõistlust ning iseenda hale vari on olnud Daniel Ricciardo. Tänavusest aastast McLarenis sõitev austraallane pole tänaseni täielikult mõistnud, kuidas ta uues masinas tegutsema peaks.

31-aastane Ricciaro tegi mullu väga hea hooaja Renault meeskonnas ning nõnda usaldati talle McLareni sõitjakoht, mis peaks konkureerima selgelt esikolmiku kohtade nimel. Tänavu on tema laeks jäänud aga kahel korral kuues koht, samal ajal meeskonnakaalsane Lando Norris tõusis Monacos juba teist korda poodiumile.

Ricciardo sai isegi juhtnööre McLareni endiselt piloodilt Carlos Sainz juuniorilt. «Kohtusin Carlosega ühel päeval ja ta küsis minult kohe, et kas uus vormel ei tundu mitte imelik. Oskasin talle ainult öelda, et aitäh teavitamast,» selgitas Ricciardo muiates.

«Pean tunnistama, et McLarenil on veidrad kõrvalnähud. Üldiselt on seal n-ö aken, kus masin liigub väga hästi, kuid hetkel on see pilu üsna väike. Kui sealt kõrvale kalduda, siis tulevad väga kiiresti sisse vead ning autole ei meeldi minu manöövrid.»

Siiski ei taha Ricciardo liiga palju viriseda, sest see pole lihtsalt enam kohane. Ta peab veelgi enam tööd tegema, et masinaga sina peale saada ja järgmine võimalus enda rehabiliteerimiseks tekib järgmisel nädalavahetusel Aserbaidžaanis.

Tagasi üles
Back