VIDEO ⟩ Jäähoki MM: suured koondised koguvad viimaks hoogu

Soome (sini-valges) on B-grupi liider. Foto: Andrea Re/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Riias toimuval jäähoki MMil oli eile üks esimesi päevi, kus paberil eeldatavad favoriidid ka eranditult oma paremuse maksma panid.

A-grupp

Alagrupi tipus jätkab Slovakkia, kes sai 2:0 jagu Taanist.

Nendega samal pulgal, nelja ja võidu ja ühe kaotus peal püsivad neutraalse lipu all võistlevad venelased. Viiendas voorus murti 4:1 maha Šveits.

Võitluses edasipääsule teenis väga vajaliku võidu Tšehhi. Tänavuse turniiri üks üllatajaid Suurbritannia pidi vastu võtma kindla 1:6 kaotuse.

Tabeliseis:

Standings provided by SofaScore LiveScore

B-grupp

Teise alagrupi liidrina jätkab Soome, kes alistas Arttu Ruotsalainen 52. minuti väravast 2:1 Saksamaa.

Meie põhjanaabritega püsib võitude-kaotuse arvestuses (4-1) samal pulgal USA, kuid neil on tabelis üks punkt vähem. Jänkidel oli samuti üsna keeruline õhtu, Norrast saadi Ken Andre Olimbi 55. minuti tabamuse toel jagu 2:1.

Päeva kõige ühepoolsemas lahingus küttis Kasahstan koguni 11:3 sauna Itaaliale. Neist viimased on turniiri ainus võiduta meeskond.

Tabeliseis:

Olenevalt võistkonnast jääb alagrupiturniiri lõpuni üks-kaks mängu. Veerandfinaali pääseb mõlemast grupis neli paremat.